Jednou vetou

Čech Nečas v pondelok opäť trénoval: Hlava ma už nebolí

Brankár Slovenska Marek Čiliak, vľavo Michal Krištof a uprostred Martin Nečas (ČR) v zápase základnej A-skupiny 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji Česko - Slovensko 5. mája 2018 v Kodani

foto: TASR

Útočník českej hokejovej reprezentácie Martin Nečas, ktorý sa na MS zranil v stretnutí so Slovenskom, v pondelok opäť trénoval.

„Ešte to nebolo úplne ideálne, ale som rád, že už ma nebolí hlava. Cítim už len krk a trošku bedrá. Dúfam, že sa to bude čo najrýchlejšie zlepšovať, aby som bol fit. Proti Švajčiarsku ešte pravdepodobne hrať nebudem,“ povedal Nečas pre portál idnes.cz.

Slováci po víkende len s jedným bodom, treba zaskočiť favoritov

Strelec vyrovnávajúceho gólu v dueli so Slovenskom si poranil rameno a pravý bedrový kĺb pri náraze na mantinel. Nešťastný moment prišiel v prvej minúte predĺženia, keď 19-ročný hráč narazil vo veľkej rýchlosti na mantinel po kontakte so slovenským brankárom Marekom Čiliakom, svojim spoluhráčom z Brna.

„Keď ma odviezli do nemocnice, tak som si myslel, ze na majstrovstvách končím. Nebolo to nič príjemné, po ceste do nemocnice ma začala bolieť hlava a ja som sa bál, či nemám otras mozgu. Ukázalo sa, že je to od krku,“ dodal Nečas.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu