Jednou vetou

Cehlárik sa vrátil do Bostonu, mohol by opäť hrať v druhom útoku

Slovenský hokejista Peter Cehlárik, archívne

foto: TASR/AP

Vedenie klubu zámorskej NHL Boston Bruins povolalo slovenského hokejistu Petra Cehlárika späť do prvého tímu z farmy v AHL.

Dvadsaťtriročný krídelník odišiel do Providence Bruins pred prestávkou v NHL, počas ktorej sa odohrala exhibícia All-star, aby nestratil zápasovú prax. V dvoch stretnutiach sa bodovo nepresadil.

Boston má dlhšiu pauzu a tak poslal Cehlárika rozohrať sa na farmu

Boston čaká najbližší duel v stredu 30. januára doma s Winnipegom Jets a podľa zámorských médií by mohol Cehlárik figurovať opäť v druhej útočnej lajne spolu Davidom Krejčím a Jakeom DeBruskom. V troch zápasoch prebiehajúceho ročníka v NHL sa mu darilo, keď zaznamenal dva góly a asistenciu. „Sú to výborní hokejisti, s ktorými sa dobre hrá. Vyhrávali sme súboje, dobre sme forčekovali a vytvárali sme si šance,“ uviedol pre bruinsdaily.com.

Cehlárik je pripravený na sezónny debut, Cassidy: Hral dobre už v príprave

Cehlárik pôsobil od začiatku prebiehajúcej sezóny v nižšej súťaži AHL, s 29 bodmi (10+19) v 37 zápasoch je najproduktívnejší hráč farmárskeho mužstva Providence Bruins. Boston ho povolal do prvého tímu 15. januára a Cehlárik svoj tohtoročný debut v NHL okorenil dvomi gólmi do siete Philadelphie. V zápase so St. Louis pridal asistenciu a tak má v troch dueloch bilanciu 2+1. Dokopy odohral v profilige 20 stretnutí a získal sedem bodov (3+4).

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu