Jednou vetou

Češky v Bratislave bez Kvitovej, obnovila si zranenie ruky

Petra Kvitová sa v Bratislave nepredstaví.

Foto: SITA

Víkendový tenisový duel žien duel Slovensko - Česko bude v Bratislave bez svetovej dvanástky Petry Kvitovej. Skúsená jednotka českého výberu si totiž obnovila zranenie ruky, ktoré jej znemožní hrať na tvrdom povrchu Národného tenisového centra v Bratislave.

Jej miesto v nominácii dostala 23-ročná Miriam Kolodziejová. žreb duelu prebehne v piatok popoludní. V sobotu sú na programe dve dvojhry, v nedeľu štvorhra a po nej ďalšie dve dvojhry. Informácie priniesol oficiálny web Slovenského tenisového zväzu (STZ).

„Je mi to veľmi ľúto, pretože na zápasy za Česko v Bratislave som sa tešila. V utorok som si však v Prostějove na antuke obnovila zranenie ľavej ruky, ktorá sa už zdala byť v poriadku. Žiaľ, nebola, a potvrdilo sa, že hra na antuke pre mňa teraz nie je ideálna. V Bratislave sa zúčastním ako hosť na žrebovaní a potom pôjdem do Česka riešiť, ako ďalej s liečbou,“ povedala svetová dvanástka podľa webu STZ.

„Keď som sa dozvedel o Petrinom zranení, začal som rýchlo zháňať ďalšiu členku tímu. Nechcel som pritom rozbiť družstvo žien do 23 rokov, pretože by sa spustilo domino, ktoré by potom mohlo pomiešať karty a oslabiť naše ďalšie reprezentačné výbery. Napokon som sa narýchlo dohodol s Miriam Kolodziejovou, bývalou juniorskou reprezentantkou, ktorá sa teraz vracia po zranení,“ uviedol kapitán fedcupového výberu Petr Pála.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu