Jednou vetou

Cesta Tótha za obhajobou olympijského zlata odštartuje v Dudinciach

Matej Tóth

Foto: TASR

Slovenský chodec Matej Tóth začal mesiac po neúspešných majstrovstvách sveta v Dauhe prípravu na novú sezónu. Jej vrcholom bude pokus o obhajobu olympijského zlata na 50 km.

Päťdesiatka sa podľa rozhodnutia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) nebude konať v dejisku hier v Tokiu, ale oveľa severnejšie v Sappore.

Mönchengladbach v hre o postup, Bénes: Verili sme do poslednej chvíle

„Teším sa na vhodnejšie klimatické podmienky a väčší pokoj v porovnaní s olympijskou dedinou v Tokiu,“ povedal v rozhovore pre oficiálnu stránku Slovenského atletického zväzu Tóth, ktorý zároveň upozornil, že nemusí byť hlavným kandidátom na zlato.

„Japonci v tomto roku potvrdzujú, že na OH v domácom prostredí budú pripravení fantasticky. Práve ich vnímam ako najväčších favoritov. Kawanov výkon 3:36:45 je tretí najlepší z aktuálnej generácie chodcov na 50 km,“ upozornil.

Prvý dôležitý moment sezóny bude naháňanie limitu. Tóth sa pokúsi splniť kvalifikačné podmienky na účasť v Tokiu v marci v Dudinciach.

AC Miláno koketuje s Ibrahimovičom, prezradil šéf MLS

„Bude to doma, potenciálne v dobrom počasí a s dostatočným časovým predstihom pred OH. Ak budem zdravý, lepšia alternatíva na splnenie limitu neexistuje,“ doplnil 36-ročný chodec.

Môže vás zaujímať

Organizátori z Hungaroringu ušetria na poplatkoch 17,4 mil. eur