Jednou vetou

Challenger Bratislava Open 2019 so silnou slovenskou účasťou

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Mužský tenisový antukový challenger Bratislava Open s dotáciou 69.280 eur sa bude po presťahovaní z Popradu konať od 17. do 23. júna na dvorcoch TK Slovan Bratislava. Na turnaj Bratislava Open 2019 sa prihlásili viacerí kvalitní antukári vrátane slovenskej tenisovej špičky.

FOTO: Česi mali naponáhlo! Po nevydarenom zápase sa nezdržali

Slovenskí tenisoví fanúšikovia sa môžu tešiť na jún, keďže v hlavnom meste na kurtoch Slovana uvidia takmer kompletnú slovenskú daviscupovú reprezentáciu. Medzi prihlásenými figurujú Martin Kližan (55. v rebríčku ATP v čase prihlášok), potom Jozef Kovalík (132.), Andrej Martin (154.), Norbert Gombos (199.) i mladík Alex Molčan (333.).

Z ďalších zaujímavých mien budú v Bratislave aj českí tenisti Zděnek Kolář (210.), Adam Pavlásek (247.) či Václav Šafránek (346.). V zozname nechýba ani minuloročný finalista dvojhry z Popradu Belgičan Arthur De Greef (181.), Švajčiar Henri Laaksonen (104.), Francúz Corentin Moutet (110.) alebo Slovinec Blaž Rola (183.).

Tenis-Roland: Delbonis postúpil do 2. kola

Challenger sa pôvodne konal od roku 2003 v meste Košice, v sezóne 2015 sa presťahoval do Popradu. Keďže sa organizátorom skončila zmluva s miestnymi partnermi a turnaj nedostal zelenú v Tatranskej Lomnici, miesto si našiel v Bratislave. Informoval oficiálny web turnaja.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu