Jednou vetou

Chára bude pre zranenie kolena pauzovať minimálne mesiac

Zdeno Chára

Foto: TASR/AP

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára má poškodený vnútorný postranný väz v kolene a bude chýbať Bostonu Bruins v zámorskej NHL najmenej mesiac. Rozsah zranenia a dĺžku absencie potvrdil v sobotu na Twitteri jeho klub.

Chára sa zranil v stredajšom zápase na ľade Colorada, v ktorom Boston prehral 3:6. V prvej tretine sa snažil pri mantineli atakovať domáceho centra Carla Söderberga, keď sa mu nešťastne podvrtlo ľavé koleno. So zranením odkrivkal na striedačku a napokon z hry odstúpil, v dueli odohral iba 5:24 min. Vedenie klubu ho hneď poslalo z tripu domov. V Bostone podstúpil detailnejšie vyšetrenia, ktoré potvrdili poškodenie kolenného väzu. Bruins prehodnotia jeho zdravotný stav o štyri týždne, dovtedy si musí dať 41-ročný zadák od hokeja oddych.

Cehlárik prispel asistenciou k víťazstvu Providence

Najvyšší muž NHL rozšíril už aj tak početnú maródku v zadných radoch Bruins, tým chýbajú aj obrancovia Charlie McAvoy (otras mozgu), Kevan Miller (zlomenina ruky), Brandon Carlo (zranenie v hornej polovici tela), John Moore (zranenie v dolnej časti tela) a Urho Vaakanainen (otras mozgu). Z tripu sa predčasne vrátil aj elitný center Patrice Bergeron, ktorý laboruje s bližšie nešpecifikovaným zranením v hornej časti tela.

„Nikto nedokáže Zdena nahradiť v tom, čo robí. Od úvodu sezóny nás prenasledujú zranenia, musíme sa s tým nejako vyrovnať,“ povedal obranca „medveďov“ Torey Krug. Chára odohral v tejto sezóne 18 duelov so ziskom štyroch bodov (3+1), aj napriek svojmu veku hráva v priemere 21 a pol minúty na zápas.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu