Jednou vetou

Chára sa na ľad vráti najskôr o mesiac: „Je to frustrujúce“

Zdeno Chára

foto: TASR/AP

Ešte minimálne mesiac si musí slovenský hokejový obranca Zdeno Chára počkať na návrat do NHL. Kapitán Bostonu Bruins utrpel 14. novembra v zápase s Coloradom zranenie pravého kolena a odvtedy v profilige pauzuje.

Chára tvrdo pracuje na svojom návrate, ale podľa zámorských médií to nebude skôr ako za mesiac. „Snažím sa čo najviac podporovať náš tím mimo ľadu a sám sa sebe pracujem, aby som sa čím skôr vrátil do akcie,“ povedal slovenský obranca pre Matta Kalmana z rádia WEEI počas charitatívnej akcie pre ľudí bez domova.

Chára bude pre zranenie kolena pauzovať minimálne mesiac

Štyridsaťjedenročný veterán je známy svojou tvrdou prácou počas celého roka a o to viac ho zranenie mrzí. „Je to niečo, čo si nikto neželá a neplánuje. Ale žiaľ, stáva sa to. Trénujem naplno, aby som bol pripravený a aby sa mi zranenia vyhýbali, ale niekedy sa tomu jednoducho nedá zabrániť, keď vás nastrelí puk, alebo príde k nejakému podvrtnutiu. Je frustrujúce, že venujete veľa úsilia a času, ale zranenia aj tak prídu,“ pokračoval Chára.

NHL: Tatarov gól prehre Montrealu nezabránil, Laine sa blysol piatimi gólmi

„Nezáleží na veku. Niekedy ste desať sezón bez zranení, ale potom prídu tri, štyri za sebou. Je to šport, musíme s tým rátať, ale je to frustrujúce,“ dodal slovenský obranca.

Na kontrolu by mal podľa nesn.com ísť Chára o štyri týždne a potom sa uvidí, kedy sa vráti na ľad.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu