Chorváti s Angličanmi hrali bez gólov aj bez divákov, Dalič: Smutné

Chorvátsky tréner Zlatko Dalič

foto: TASR/AP

Piatkový šláger 4. skupiny A-divízie futbalovej Ligy národov medzi Chorvátskom a Anglickom (0:0) sa odohral vo výrazne odlišnej atmosfére než predchádzajúce vzájomné stretnutie týchto dvoch súperov. Kým na semifinále MS 2018 zavítalo do moskovských Lužník 78.011 divákov, v piatok večer sa v Rijeke hralo na štadióne duchov.


Pre trest Chorvátska od Európskej futbalovej únie (UEFA) ešte z roku 2015 sa zápas konal za zatvorenými dverami a namiesto povzbudzovania sa ozývala komunikácia hráčov. „Takýto pohľad neteší nikoho. Je to smutné a snáď je to naposledy. Futbal sa hrá pre fanúšikov, neviem, pre koho je dobre, keď druhé a štvrté mužstvo z uplynulých MS hrajú na prázdnom štadióne,“ uviedol domáci kouč Zlatko Dalič.

Chorváti uspeli v semifinále svetového šampionátu 2:1 po predĺžení a anglický tréner Gareth Southgate sa domnieval, že jeho zverenci si za piatkový výkon zaslúžili víťaznú odplatu. „Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný, ale mali sme veľmi dobrú šancu z rohu, ktorú sme mali premeniť. Aj oni mali jednu príležitosť rovnako ako v druhom dejstve, ale naozaj si myslím, že sme dlhodobo diktovali tempo hry a výkon po zmene strán bol excelentný. Tlačili a tlačili sme do konca, takže od hráčov som nemohol žiadať viac. Tešia ma šance, ktoré sme si utvorili, nabudúce ich zužitkujeme. Je to duel, v ktorom sme mali zvíťaziť,“ povedal Southgate podľa BBC.

Taliani remizovali s Ukrajinou, Mancini: Musíme byť húževnatejší

Eric Dier aj Harry Kane hlavičkovali do konštrukcie bránky, Marcus Rashford nevyužil dve možnosti, pri ktorých mal pred sebou už len domáceho brankára Dominika Livakoviča. „Bez atmosféry to bolo náročné, no myslím si, že sme sa s tým vyrovnali dobre. V druhom polčase sme zapli, pokiaľ by sme boli o čosi presnejší, triumfovali by sme. Jedna lopta skončila na brvne, druhá na žrdi a Marcus mal pár šancí, ktoré by inokedy určite premenil,“ povedal anglický kapitán Harry Kane, ktorý neskóroval v šiestom reprezentačnom stretnutí za sebou. Vyrovnal svoju najdlhšiu negatívnu sériu v najcennejšom drese z obdobia jún až september 2016.

Angličania neprelomili bezgólový stav a nenaladili sa víťazne na pondelňajší súboj na pôde Španielska v Seville. Do tabuľky si pripísali prvý bod rovnako ako Chorváti, obe mužstvá v úvodných vystúpeniach v súťaži nestačili na Španielov. Angličania im podľahli doma 1:2, Chorváti s nimi prehrali v Elche vysoko 0:6. Vicemajstri sveta narazia vo vlastnom prostredí na Španielov v novembrovom asociačnom termíne. V pondelok sa v prípravnom zápase stretnú s Jordánskom.

Môže vás zaujímať

Pálffy si zaspomínal na začiatky, na čele SZĽH chce vidieť Šatana