Jednou vetou

Chorvátsko stále oslavuje. Pozrite sa, ako vítali futbalových hrdinov

Takto chorvátski fanúšikovia sa tešia z futbalových úspechov. Na snímke oslavujú postup do finále, Záhreb 11. 7. 2018

foto: TASR/AP

Vítali ich ako kráľov, na každom rohu sa od nedele oslavuje. Pozrite sa na tú hrdosť, ktorá zavládla na uliciach a námestiach v Chorvátsku. Na strieborných chlapcov z futbalového šampionátu v Rusku 2018 sú všetci hrdí. (video nižšie v článku).

Oslavy v Paríži. Oups toto trochu nevyšlo

Doprovod so stíhačkami, červený koberec, mažoretky, plné námestia, na každej tvári radosť a takmer všetci v červeno-bielych dresoch. Chorvátsko od nedele oslavuje svoj veľký triumf, ktorý sa podaril futbalistom na Majstrovstvách sveta v Rusku.

VIDEO: Zábavné knieža. Úsmevný trapas v českom parlamente

V stredu večer (11. 7.) nastal pre krajinu, ktorú v lete najčastejšie navštevujeme kvôli moru a dovolenkám, historický okamih. Chorvátski futbalisti sa premiérovo prebojovali do finále svetového šampionátu, ich doterajšie maximum bolo tretie miesto z roku 1998.

VIDEO: Aj naši politici sa tešili z postupu Chorvátov do finále MS vo Futbale!

Finálový duel Francúzsko – Chorvátsko (4:2) si v Moskve nenechali ujsť ani francúzsky prezident Emmanuel Macron a chorvátska prezidentka Kolinda Grabar – Kitarovič za prítomnosti hostiteľa, ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Hoci Chorváti nevyhrali, v krajine sú za hrdinov. Pozrite sa, ako ich vítali fanúšikovia po prílete z Moskvy a ako spoločne oslavovali na námestiach druhé miesto na MS vo futbale 2018.

VIDEO: Chorváti vítajú svojich futbalistov, ktorí vybojovali na MS druhé miesto

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste