Jednou vetou

Chren pokračuje v Zlatých Moravciach, patrí ku klubovým ikonám

Skúsený obranca Zlatých Moraviec Martin Chren (vpravo)

Foto: TASR/archív

Futbalový klub FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble hlási predĺženie kontraktov s Martinom Chrenom a Denisom Dugom. Rokovania s oboma futbalistami boli korektné a rýchle.

Záujem bol obojstranný a spoločnú reč našli prakticky už na prvom stretnutí. Skúsený obranca Chren má 36 rokov a budúci rok bude jeho šestnásty vo farbách Zlatých Moraviec, patrí klu klubovým ikonám.

„Po ukončení kariéry Jakuba Brašeňa a skončení zmluvy Martina Chrena bolo pre nás dôležité vyriešiť post ľavého obrancu a to hneď dvojicou futbalistov. Kým detaily jedného mladého a talentovaného hráča ešte len doťahujeme, s osvedčeným a skúseným Chrenom sme už zmluvu podpísali. Pre náš klub je „Štoky“ legenda a stále veľmi spoľahlivá súčasť tímu. Neraz to dokázal aj v tejto sezóne, preto sme nad predĺžením jeho kontraktu neváhali,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka v tlačovej správe klubu od Žitavy. „Pocity mám len tie najlepšie. Na ViOn-e som ako doma. Prežil som tu najkrajšie roky futbalovej kariéry. Teším sa, že si ju o rok môžem predĺžiť. Po fyzickej stránke sa cítim stále veľmi dobre. Urobím všetko pre to, aby som mužstvu pomohol na ihrisku a v kabíne odovzdal skúsenosti mladším spoluhráčom,“ povedal Chren krátko po podpise ročného kontraktu.

Denis Duga vyrastal futbalovo v mládežníckych výberoch pražskej Slavie. S ligovým futbalom na Slovensku má dostatok skúseností z rodnej Myjavy či Senice. Dvadsaťpäťročný futbalista má v drese Zlatých Moraviec na konte šesťdesiatdva stretnutí, v ktorých sa radoval zo štyroch presných zásahov. „Denis je pre nás jedným z najlepších futbalistov v lige na jeho pozícii „šestky“. O predĺžení zmluvy s ním sme mali jasno, inú alternatívu sme ani nehľadali. Je vždy výborne fyzicky pripravený, v zápasoch a na tréningoch ide vždy na maximum. Do tímu zapadá aj charakterovo. Jeho prirodzenosťou sa stal v kabíne jedným z lídrov,“ vysvetlil manažér Ondrejka.

„Keď sa na to spätne pozriem, za dva a pol roka som tu zažil lepšie aj horšie obdobie. Je to celkom príjemný paradox, pretože takto v lete som bol rozhodnutý, že skončím s profesionálnym futbalom. Vďaka Marekovi Ondrejkovi a niektorým ľuďom v klube som tak neurobil a prežili sme zaujímavú sezónu, v ktorej sme bojovali o prvú šestku a prebojovali sa do semifinále Slovnaft Cup-u. Budem úprimný, ViOn mi prirástol k srdcu“ reagoval Duga, ktorý sa dohodol na ročnej zmluve s možnou ročnou opciou.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu