Jednou vetou

Chromiak dvojkou draftu CHL, kluby si vybrali 7 Slovákov

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Slovenský hokejista Martin Chromiak sa stal celkovou dvojkou CHL import draftu. Útočníka si z tejto pozície vybral tím Kingstron Frontenacs. Jednotkou bol fínsky obranca Kasper Puutio, ktorého získal klub Swift Current Broncos, trojkou ďalší obranca Švajčiar Noah Delémont (Acadie-Bathurst Titan). Celkovo si kluby zámorských juniorských súťaží vybrali sedem slovenských hokejistov.

Slovenský zväz ľadového hokeja povedie Miroslav Šatan

Chromiak je odchovanec Dukly Trenčín. Vo veku 16 rokov má už za sebou aj prvé dva štarty v Tipsport Lige. V ročníku 2018/2019 nastupoval najmä v juniorskom tíme Dukly a v 54 zápasoch získal 63 kanadských bodov. Slovensko reprezentoval na MS hráčov do 18 rokov.

Výber zahraničných mladíkov sa koná vždy pár dní po drafte NHL. Mužstvá juniorských súťaží si v nich vyberajú mladíkov s potenciálom do budúcnosti, ktorých nedraftovali v profilige. Najväčšie zastúpenie mali hráči z Česka (17) a Ruska (14). V roku 2018 bol jednotkou draftu Slovák Maxim Čajkovič.

Slováci v CHL import drafte: 2. Martin Chromiak (út., Kingstron Frontenacs), 27. Samuel Hlavaj (br., Sherbrooke Phoenix), 49. Oliver Okuliar (út., Lethbridge Hurricanes), 54. Oleksii Mykluha (út., Rouyn-Noranda Huskies), 59. Samuel Kňažko (ob., Vancouver Giants), 97. Samuel Krajč (út., Calgary Hitmen), 114. Adrián Valigura (út., Rouyn-Noranda Huskies)

FOTO: Vybehli si trochu maškrtiť. Ľubo Višňovský zobral von celú rodinku

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu