Jednou vetou

Cibulková postúpila do 2. kola dvojhry

Slovenská tenistka Dominika Cibulková

Foto: TASR/AP

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do 2. kola  dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. v ďalšom konle ju čaká Britka Johanna Kontová.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do 2. kola  dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Štvrťfinalistka z roku 2016 si v úvodnom kole poradila s Francúzkou Alize Cornetovou 7:6 (3), 6:1. Jej ďalšou súperkou bude vlaňajšia semifinalistka Britka Johanna Kontová, s ktorou má nepriaznivú bilanciu 1:2, všetky tri zápasy sa hrali na harde.

Poľský tím príde o trénera. Nawalka končí

Jedenásty vzájomný zápas medzi Cibulkovou a Cornetovou začala lepšia Francúzka, keď hneď v úvodnom geme zobrala súperke servis a v prvom sete viedla 4:2. Cibulková však v ďalších minútach na tráve All England Clubu otočila na 5:4 a vynútila si tajbrejk, v ktorom vďaka agresívnej hre dominovala.

V druhom dejstve po dvoch brejkoch odskočila Cornetovej na 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Cibulková ako jediná z kvarteta Sloveniek prešla na tohtoročnom Wimbledone cez prvú prekážku, v pondelok sa s účinkovaním v ženskom singli rozlúčili Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová i Anna Karolína Schmiedlová.

Môže vás zaujímať

Petra Vlhová zostala na čele boja o malý glóbus