Jednou vetou

Cibulková prehrala vo štvrťfinále turnaja v Číne so Sobolenkovou

Dominika Cibulková

foto: TASR/AP

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA vo Wu-chane. Bieloruske Arine Sobolenkovej podľahla 5:7, 3:6. Napriek štvrtkovej prehre dosiahla v Číne jeden z najväčších úspechov v tomto roku. V 2. kole získala skalp najvyššie nasadenej svetovej jednotky Rumunky Simony Halepovej, v osemfinále vyradila trinástku "pavúka" Rusku Dariu Kasatkinovú.

Schmiedlová prehrala vo štvrťfinále v Taškente s Kozlovovou

Aj proti Sobolenkovej začala Cibulková dobre a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Bieloruska však v ďalších minútach otočila na 3:2 a v koncovke setu slávila úspech. Sobolenková hrala rýchlo a agresívne, ťažila z kvalitného podania a výborného obojručného bekhendu. V druhom dejstve odskočila Cibulkovej na 3:0 a prvý vzájomný zápas so slovenskou jednotkou už dotiahla do úspešného konca. Sobolenková zahrala celkovo 23 víťazných úderov.

V prvom rozhovore Sobolenková uviedla, že v najľudnatejšej krajine sveta sa cíti ako doma. „V Číne a špeciálne tu vo Wu-chane sa mi vždy darí. Z postupu do semifinále mám veľkú radosť. Základom úspechu v dnešnom zápase bola agresívna hra. Ani sama neviem, čím to bolo, že sa mi podarilo zahrať toľko winnerov. Snažila som udierať razantne do každej loptičky a padalo to tam.“

dvojhra – štvrťfinále:
Arina Sobolenková (Biel.) – Dominika CIBULKOVÁ (SR) 7:5, 6:3

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu