Jednou vetou

Cieľom pre DAC sú opäť európske poháre, kapitán bude Kalmár

Zsolt Kalmár (Dunajská Streda)

FOTO TASR – Jakub Kotian

Futbalisti DAC Dunajská Streda sú pripravení na štart nového ročníka Fortuna ligy 2019/2020, v ktorom chcú nadviazať na úspešnú uplynulú sezónu. "Som presvedčený, že od prevzatia klubu sme teraz najlepšie pripravení na novú sezónu," vyhlásil majiteľ klubu Oszkár Világi v pondelok na tlačovej konferencii.

Diallo ja po roku v Dortmunde krok od prestupu do PSG

„Od môjho vstupu do klubu začíname prvýkrát sezónu tak, že máme dobudovanú infraštruktúru. Máme akadémiu, hotový štadión, technickú pomoc, zamestnancov. Vlani sme skončili na druhom mieste a opäť sa zameriame najmä na mládež. Chceme naďalej posilňovať akadémiu a počítame s tým, že aj tréneri sa budú vzdelávať, chápať moderný futbal. Máme prvé výsledky, prvých hráčov z akadémie, ktorí sa dostali na striedačku. To, čo sme začali pred piatimi rokmi, prináša svoje ovocie. Sme pripravení na sezónu. Sme silnejší na všetkých frontoch. Samozrejme, futbal je aj o šťastí, ale sme na to pripravení. Ideme do sezóny s odhodlaním,“ uviedol Világi.

Mužstvo prešlo viacerými zmenami, dve opory odišli do poľskej ligy, no kompetentní káder vhodne doplnili. „Máme za sebou výbornú sezónu. Požiadavka trénera bola, aby sme udržali mužstvo. Prišli však ponuky, ktoré sme nemohli odmietnuť. Tomáš Huk išiel k poľskému majstrovi, Ľubomír Šatka po prvom predkole Európskej ligy pôjde do Lechu Poznaň. Veľa záujemcov bolo aj o Zsolta Kalmára, ale tréner veľmi chcel, aby sme ho udržali. Záujem o hráčov je logický. V minulej sezóne sme prekonali klubové rekordy, to isté očakávame aj v tejto sezóne. Čo sa týka príchodov, podarilo sa nám priniesť viacero zaujímavých hráčov. Kružliak bol kapitánom Ružomberka, Oravec je reprezentant 21-ky, hral v Európskej lige, Beskorovajnyj je majstrom sveta do 20 rokov. Noví hráči potrebujú čas na nový herný štýl, ale dokázali sa s mužstvom zžiť. V zápase s Krakovom sme videli, že mužstvo má silu. Na príchode Ramireza sme pracovali tvrdo, bol o neho záujem. Jedným z dôvodov príchodu posíl bola naša infraštruktúra. Podmienky sú na takej úrovni, že dokážeme presvedčiť hráčov, aby prišli ku nám,“ zhodnotil zmeny v kádri športový riaditeľ DAC Jan Van Daele.

Prezident VfB Stuttgart Dietriech neustál kritiku a odstúpil

Dunajská Streda odohrala šesť prípravných stretnutí, s bilanciou tri výhry a tri prehry. Mužstvo absolvovalo aj tréningový pobyt v maďarskom Telki. Po hráčskych zmenách má DAC ešte mladšie mužstvo ako v minulej sezóne.

„Filozofia klubu je, aby sme mali mladé, dravé mužstvo. Ja sa s tým stotožňujem. K tomu patrí aj to, že naši najlepší hráči odchádzajú. Je to logické, našou prácou sme ich dokázali pripraviť na kvalitnejšie súťaže. Máme ešte mladšie mužstvo, čo sa týka veku, ale sme o rok skúsenejší. Veríme nášmu štýlu, s mladými dokážeme hrať, čo chceme. Cieľom je kvalifikovať sa do Európy a možno sa nám podarí naháňať bratislavský Slovan, ktorý má však väčšie finančné možnosti,“ tvrdí tréner Peter Hyballa.

„Kľúčové bolo, aby zostali lídri mužstva, ale futbal je aj biznis. Čo sa týka prípravy, som spokojný. Sme bez zranení. S Cracoviou sme ukázali výborný výkon v druhom polčase. To chceme ukázať aj v Krakove, náš plán je postup. Od novej sezóny sme začali spolupracovať so Šamorínom, ktorý bude našou farmou. V klube sme diskutovali o tom, že mladí hráči na lavičke nemajú toľko možností hrať. Šamorín hrá druhú ligu, má výborného trénera, tréningový proces prebieha v akadémií. Hráči majú možnosť zahrať si druhú ligu, je to výborný krok pre mužstvo. V osobe Veselovského sme dokázali z akadémie priniesť prvého hráča a má potenciál, aby pravidelne hrával v A-mužstve. S kádrom som spokojný, ale prestupový trh stále sledujeme.“

Griezmann spečatil prestup do FC Barcelona, vlani ho odmietol

Novým kapitánom mužstva bude v novej sezóne Zsolt Kalmár, ktorý pásku prevezme od Tomáša Huka: „Veľmi sa teším, že môžem byť kapitánom mužstva. Je to pocta. Máme v sezóne veľké ciele, prvý chceme splniť už v Krakove. V lige tiež nechceme zaostať. Slovan má veľkú silu, ale keď dáme do toho všetko, môžeme ho predbehnúť.“

Káder Dunajskej Stredy na sezónu 2019/2020:

Brankári: Száraz, Slančík, Jedlička
Obrancovia: Šimčák, Beskorovajnyj, Oravec, Kružliak, Koštrna, Davis, Šatka, Malý, Csóka, Balckman
Stredopoliari: Ronan, Máté Vida, Kalmár, Veselovský, Nagy, Čmelík, Bednár
Útočníci: Švec, Ramirez, Kristopher Vida, Bilenkyi, Taiwo, Divkovič, Sharani

príchody: Dominik Kružliak (Ružomberok), Danylo Beskorovajnyj (Michalovce, návrat z hosťovania), Matej Oravec (Podbrezová), Jakub Švec (Zlaté Moravce), Eric Ramirez (Karviná), Sharani (Sparta Praha), Dominik Veselovský (DAC Akadémia)

Obrancovi Černákovi zhorelo auto, prípad rieši polícia

odchody: Tomáš Huk (Piast Gliwice), Karsten Ayong (ukonč. kontraktu), Tomasz Kucz (Leverkusen, ukonč. hosť), Patrik Macej (Podbrezová), Souleymane Kone (Djurgaarden, ukonč. hosť.), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Denis Baumgartner (Sampdoria, ukonč. hosť.), Christián Herc (Wolverhampton, ukonč. hosť.), Maksym Treťjakov (FC Oleksandrija, hosťovanie)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu