Jednou vetou

Čína vyžaduje od naturalizovaných hráčov,aby poznali históriu strany

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Zahraniční futbalisti, ktorí budú chcieť získať čínske občianstvo a na medzinárodnej úrovni reprezentovať Čínu, budú musieť splniť oveľa náročnejšie podmienky ako v minulosti. Aby získali povolenie od tamojšieho futbalového zväzu, budú si musieť okrem iného naštudovať históriu komunistickej strany.

Čínska futbalová asociácia vydala nové smernice, podľa ktorých naturalizovaní hráči budú musieť poznať základné dejiny krajiny, okrem toho sa naučiť slová čínskej hymny, vedieť, ako vyzerá národná vlajka, národné symboly, poznať čínsku kultúru a aj históriu Komunistickej strany Číny.

Každý žiadateľ musí pravidelne posielať zväzu plán dokladajúci, ako napreduje v učení čínštiny a znalostí čínskych zvyklostí a reálií. Asociácia vydala nové smernice v piatok a majú okamžitú účinnosť.

Messi rozhodol barcelonské derby, v lige dosiahol tri míľniky

Čína sa snaží regrutovať zahraničných futbalistov, ktorí by zvýšili úroveň tamojšieho ligového futbalu a mohli by potenciálne reprezentovať najľudnatejšiu krajinu sveta.

Ponuku od národného tímu už dostali Nór Chou Jung-jung, ktorý sa narodil v Číne a v súčasnosti pôsobí v tíme Peking Kuo-an, či jeho spoluhráč z klubu Angličan Nico Yennaris, ktorý prešiel mládežníckym programom Arsenalu Londýn. Informáciu priniesla agentúra AP.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu