Jednou vetou

Coronavírus v Zadare: Nakazení sú ďalší tenisti

Na snímke tenista Borna Ćorić

foto: Facebook

Potom ako Grigori Dimitrova cez víkend pozitívne testovali na koronavírus, pribudli v Zadare ďalší traja nakazení. Kvôli vírusu zrušili finále Adria Tennis Tour. Odohrať ho mali Novak Djokovic a Andrej Rubljev.

Ďalší tenista a dvaja tréneri boli pozitívne testovaní na koronavírus v Zadare dejisku Adria Tennis Tournament, kde bola infekcia predtým potvrdená pre troch tenistov.

Potvrdila to Hina Šime Vickovićová, vedúca veliteľstva civilnej ochrany v Zadarskej župe. Uviedol to spravodajský portál slobodnadalamcija.hr

VIEME PRVÍ: Šok v na kurtoch v Zadare. Dimitrov nakazený!

Borna Ćorić, tréner trénera Nováka Djokoviča Marko Paniki a tréner Grigor Dimitrov Christian Groh sú pozitívni. Ćorić v pondelok na svojom profile Instagram potvrdil, že je pozitívny a uviedol, že sa cíti dobre.

„Ahojte všetci, chcem vás informovať, že som na Covid-19 pozitívny. Žiadam každého, kto bol so mnou v posledných dňoch v kontakte, aby sa otestoval. Je mi veľmi ľúto, ak som niekomu spôsobil problém. Cítim sa dobre a nemám žiadne príznaky. Buďte opatrný. Všetkým posielam veľa lásky! “, napísala Ćorić.

Borna Ćorić zverejnil status na sociálnej sieti:

Pozdrav svima, zelim vas informirati da sam pozitivan na Covid-19. Molim svih koji su bili u kontaktu sa mnom zadnjih…

Uverejnil používateľ Borna Coric Pondelok 22. júna 2020

 

Chorvátsky tenista Marin Čilić v pondelok uviedol, že jeho test na koronavírus bol negatívny. „Po minuloročnom vývoji v Zadare a prerušení Adria Tour by som vás chcel informovať, že som čo najskôr urobil test na vírus COVID-19 a že môj test bol negatívny. Aj keď s koronavírusom nemám žiadne príznaky a verím, že všetci, ktorí so mnou boli v posledných dňoch v kontakte, nemajú dôvod sa obávať, idem na 14 dní do izolácie, pretože napriek negatívnym výsledkom testu je dôležité, aby sme všetci pomohli znížiť možnosť šírenia. infekciu. Budem plne rešpektovať všetky pokyny týkajúce sa izolácie a budem pozorne sledovať vývoj situácie,“ uviedol Čilić.

Na snímke tenista Marin Čilić

 

„Ak dôjde k nejakým zmenám, včas informujem všetkých. Ešte raz ďakujem všetkým za podporu a otázky týkajúce sa zdravia mňa a mojej rodiny. Prajem vám všetkým, aby ste zostali zdraví, “dodal Čilić.

Prvý pozitívny prípad, o ktorom sme Vás informovali bol tenista Grigor Dimitrov. Spolu s tenistami sa Dimitrov stretával aj so zadarskými basketbalovými hráčmi, s ktorými tenisti hrali basketbalový zápas.

V sobotu sa turnaja zúčastnil aj súčasný premiér Andrej Plenković. Turnaj v nedeľu navštívila aj bývalá chorvátska prezidentka Kolinda Grabar-Kitarovic. Dimitrov bol pre pozitívnym testovaním v Monaku.

Tenisti sa dozvedeli o infekcii tesne pred finále a potom sa pred dvorom pred mnohými divákmi objavil legendárny chorvátsky tenista Goran Ivanišević a informoval ich, že sa finále nebude konať.

FOTO: Zdravé potraviny aj nejaký šperk. Na toto sa nevedela známa tenistka vynadívať

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu