Jednou vetou

Cyklistika: Bora rokuje so Saganom o novej zmluve

Peter Sagan

foto: TASR/AP

Nemecký cyklistický tím Bora-Hansgrohe si chce bezpodmienečne udržať svojho hviezdneho lídra Petra Sagana a preto odštartoval rokovania o novom kontrakte. Ten súčasný vyprší dvadsaťosemročnému Slovákovi na konci budúceho roka.

„My a naši sponzori si ho chceme prirodzene udržať. Už prebiehajú rozhovory, no zatiaľ bez termínu, stále máme čas,“ povedal agentúre DPA šéf tímu Ralph Denk.

agan je jeden z najlepšie platených cyklistov sveta, no Denk zdôraznil, že pri rokovaniach o novom kontrakte nejde len o peniaze: „Nejde v prvom rade o financie, nie pri Petrovi.“

NHL: Fehérváry skončil v kempe Capitals, Ivan v kempe LA Kings

Denk si myslí, že Sagan by mohol pridať aj štvrtý titul na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Innsbrucku, no uvedomuje si, že to nebude mať ľahké. „Pri ňom je možné všetko, no na tej horskej trati bude mať so svojou váhou takmer 80 kg nevýhodu voči konkurentom,“ dodal.

Trojnásobný majster sveta a šesťnásobný víťaz zeleného dresu na Tour de France prišiel do nemeckej stajne v roku 2017, predtým pôsobil dva roky v Tinkoffe a päť sezón v Cannondale. Na začiatku kariéry obliekal dres Dukly Trenčín – Merida.

Môže vás zaujímať

Slovenskí stopéri si užívali pohárový triumf Sparty, Hancko by rád zostal v Prahe