Jednou vetou

Cyklistika MS:V ženskej kategórii Elite dominovala Holanďanka Van Der Breggenová

Holandská cyklistka Anna Van Der Breggenová

foto: TASR

Holandská cyklistka Anna Van Der Breggenová triumfovala v ženskej kategórii Elite na majstrovstvách sveta v Innsbrucku. Na trati dlhej 155,6 km z Kufsteinu do Innsbrucku skončila druhá so stratou 3:42 minúty Amanda Sprattová z Austrálie, tretia bola Talianka Tatiana Guderzo (+5:26).

Futbal: Manchester United prehral v 7. ligovom kole na pôde West Ham United 1:3

Ženy bojovali o titul majsterky sveta na trati, ktorá pozostávala z troch okruhov. Na štart sa postavilo 149 pretekárok, medzi ktorými boli aj dve Slovenky – Tatiana Jaseková a Tereza Medveďová. Od úvodu sa viaceré pretekárky pokúšali dostať sa do úniku, no výraznejšie sa to počas dlhých kilometrov nepodarilo nikomu. Napokon sa dopredu dostali Aurela Nerlová z Poľska a Ana Cristina Sanabria Sánchezová z Kolumbie, ktoré si vytvorili dvojminútový náskok.

Pelotón mal však situáciu pod kontrolou. Kolumbijčanka sa postupne odpútala od Nerlovej a Sanchézovú sa pokúšalo dostihnúť viacero cyklistiek. Pelotón sa roztrhal, Slovenky zaostávali.

Vodný slalom-MS: Vo finále singlistov zlatý Nemec Anton, Beňuš štvrtý

Pred záverečným okruhom sa na čelo dostala olympijská víťazka z Ria de Janeiro 2016 Van Der Breggenová a postupne si vytvorila nedostihnuteľný takmer 4-minútový náskok pred Sprattovou. Holandská cyklistka tak s veľkým náskokom finišovala na prvom mieste. Van Der Breggenová si z Innsbrucku odnáša aj dve strieborné medaily – z individuálnej i tímovej časovky.

výsledky ženy – Elite:

1. Anna Van Der Breggenová (Hol.) 4:11:04 h, 2. Amanda Sprattová (Aus.) +3:42 min, 3. Tatiana Guderzo (Tal.) +5:26, 4. Emilia Fahlinová (Švéd.), 5. Malgorzata Jasinska (Poľ.) obe +6:13, 6. Karol-Ann Canuelová (Kan.) +6:17, 7. Annemiek van Vleutenová, 8. Amy Pietersová +7:05, 9. Lucinda Brandová (všetky Hol.), 10. Ruth Winderová (USA) obe +7:17, … Tereza MEDVEĎOVÁ (SR/BePink) a Tatiana JASEKOVÁ (SR/BIKEPRO Sport) nedokončili

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu