Jednou vetou

Cyklistika: Okolo Slovenska s piatimi tímami World Tour vrátane Bora-Hansgrohe

Ilustračné foto

foto: TASR

Na 63. ročníku medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska (18. - 21. septembra) bude štartovať päť tímov najvyššej kategórie UCI WorldTour. Organizátori informovali o novinkách na stredajšej tlačovej konferencii.

Infantina potvrdili na poste prezidenta FIFA do roku 2023

Najvýznamnejšie cyklistické podujatie na Slovensku patrí do kategórie UCI 2.1. Termínovo je posledné pred majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia od 22. do 29. septembra v britskom Harrogate.

„Podarilo sa nám zabezpečiť účasť piatich tímov najvyššej kategórie UCI WorldTour, čo je o dva viac ako v predchádzajúcom ročníku,“ uviedol športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič.

Štart trojnásobného svetového šampióna Petra Sagana sa zatiaľ nejaví pravdepodobne, prídu však ďalší Slováci z nemeckého tímu Bora-Hansgrohe Juraj Sagan a Erik Baška.

„V pelotóne sa predstaví aj reprezentácia SR, okrem piatich WorldTour tímov tiež osem profesionálnych kontinentálnych tímov a osem kontinentálnych tímov UCI, v rámci nich jediný na Slovensku Dukla Banská Bystrica. V Bora-Hansgrohe budú štartovať Juraj Sagan a Erik Baška, konkurenciu budú mať v ďalších elitných tímoch Deceuninck-Quick Step, CCC Team, Groupama-FDJ, SAE Team Emirates,“ dodal Lučanič.

Cyklistika: Olympijský víťaz Sanchez dostal dvojročný trest za doping

Trať 63. ročníka Okolo Slovenska:
1. etapa – 18. septembra (1. poletapa: časovka jednotlivcov, Bardejov – Bardejov, 6,7 km, 2. poletapa: Bardejov – Ružomberok, 230 km)
2. etapa – 19. septembra: Bardejov – Ružomberok, 196 km
3. etapa – 20. septembra: Ružomberok – Hlohovec, 196 km
4. etapa – 21. septembra: Hlohovec – Senica, 142 km

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu