Jednou vetou

Cyklistika: Spoločný šampionát SR a ČR bude v Trnave

Ilustračné foto

foto: TASR

V Trnave v stredu podpísali Memorandum o spolupráci a poskytnutí súčinnosti pri príprave a realizácii Majstrovstiev Českej a Slovenskej republiky v cestnej cyklistike a medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Dokument podpísali župan Jozef Viskupič a prezident Slovenského cyklistického zväzu (SCZ) Peter Privara.

Šatan po rozlúčke oživil spomienky, vyzdvihol MS 2000 v Petrohrade

Spoločný júnový slovensko-český šampionát bude mať štart aj cieľ na Hlbokej ulici v Trnave a cyklistov prevedie aj smerom na Záhorie. Slovenský titul obhajuje Peter Sagan pred svojím bratom Jurajom. Z českých cyklistov budú isto lákadlom Roman Kreuziger či Zdeněk Štybar.

„Teší ma, že sa nám podarilo prilákať do nášho kraja cyklistické podujatia nadregionálneho významu. Fanúšikovia budú mať možnosť na vlastné oči vidieť Petra Sagana a ďalších svetových cyklistov. Na druhej strane je to príležitosť predstaviť naše krajské mesto a ďalšie krásne miesta v regióne celému Slovensku,“ povedal vicežupan Marek Neštický v tlačovej správe Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Futbal: Ligového rozhodcu v Grécku napadli štyria maskovaní muži

Najvýznamnejšie slovenské cyklistické etapové preteky sa na budúci september pôjdu po 63-krát. Časovka by sa mala ísť z Holíča do Skalice. Prisľúbená je účasť dvoch tímov z World Tour – Bora Hansgrohe a Quick-Step Floors.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu