Cyklistika: UCI spätne udelila Petacchimu dvojročný trest za krvný doping

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) spätne potrestala bývalého talianskeho cyklistu Alessandra Petacchiho dvojročným zákazom štartu za porušenie antidopingových pravidiel v rokoch 2012 a 2013. UCI udelila trest na základe informácií od rakúskych úradov, ktoré po razii na februárových MS v klasickom lyžovaní vyšetrujú kauzu krvného dopingu spojenú s lekárom Markom Schmidtom.

Štyridsaťpäťročný Petacchi sa ocitol v podozrení ako jeden z niekdajších klientov jeho ordinácie v Erfurte, ktorá športovcom z rôznych odvetví pomáhala s krvným dopingom. Taliansky jazdec pre obvinenie tento rok v máji predčasne odcestoval z Giro d’Italia, ktoré komentoval pre televíznu stanicu RAI Sport, aby sa pripravil na obhajobu. Účasť v kauze už v minulosti niekoľkokrát dôrazne odmietol. Podľa vyšetrovateľov si Petacchi pomáhal transfúziami v rokoch 2012-2013.

Motorizmus: Tänak zvýšil náskok na čele Rely Nemecka pred Neuvillom

Bývalý elitný špurtér vybojoval 22 etapových víťazstiev na Gire, kariéru ukončil v roku 2015. Pred 11 rokmi ho na desať mesiacov suspendovali pre užitie lieku na astmu. Informáciu priniesol portál cyclingnews.com.

Môže vás zaujímať

Švajčiarske médiá sa po prehre so Slovenskom obuli do Laaksonena