Jednou vetou

Cyklistika: UCI spätne udelila Petacchimu dvojročný trest za krvný doping

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) spätne potrestala bývalého talianskeho cyklistu Alessandra Petacchiho dvojročným zákazom štartu za porušenie antidopingových pravidiel v rokoch 2012 a 2013. UCI udelila trest na základe informácií od rakúskych úradov, ktoré po razii na februárových MS v klasickom lyžovaní vyšetrujú kauzu krvného dopingu spojenú s lekárom Markom Schmidtom.

Štyridsaťpäťročný Petacchi sa ocitol v podozrení ako jeden z niekdajších klientov jeho ordinácie v Erfurte, ktorá športovcom z rôznych odvetví pomáhala s krvným dopingom. Taliansky jazdec pre obvinenie tento rok v máji predčasne odcestoval z Giro d’Italia, ktoré komentoval pre televíznu stanicu RAI Sport, aby sa pripravil na obhajobu. Účasť v kauze už v minulosti niekoľkokrát dôrazne odmietol. Podľa vyšetrovateľov si Petacchi pomáhal transfúziami v rokoch 2012-2013.

Motorizmus: Tänak zvýšil náskok na čele Rely Nemecka pred Neuvillom

Bývalý elitný špurtér vybojoval 22 etapových víťazstiev na Gire, kariéru ukončil v roku 2015. Pred 11 rokmi ho na desať mesiacov suspendovali pre užitie lieku na astmu. Informáciu priniesol portál cyclingnews.com.

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste