Jednou vetou

Ďalší hráč Ottawy s pozitívnym testom na koronavírus?!

Ilustračné foto

Foto: TASR

Jeho totožnosť nie je známa. V uplynulých dňoch sa špekulovalo o tom, že ochorením trpí ruský obranca Nikita Zajcev.

V zámorskej hokejovej NHL hlásia druhého hráča s pozitívnym testom na koronavírus. Aj v tomto prípade ide o hokejistu Ottawy Senators, ani tentoraz však nie je známa totožnosť muža s ochorením COVID-19. Informoval o tom oficiálny web kanadského klubu.

„Senátori“ uviedli, že nakazený hokejista bol súčasťou kádra, ktorý sa zúčastnil zápasov na klziskách San Jose, Anaheimu a Los Angeles. Vo výprave Ottawy na výjazde v Kalifornii figurovalo spolu 52 ľudí vrátane hráčov, realizačného tímu, zástupcov médií, hostí a posádky lietadla. Štyridsaťštyri osôb nevykazovalo žiadne symptómy, ôsmi z nich absolvovali test na koronavírus a zatiaľ dvaja mali pozitívny výsledok. Klub však čaká na výsledky ďalších testov.

Všetci, ktorí sa zúčastnili spomenutých zápasov, zamierili do domácej karantény. Zdravotnícky personál Senators pozorne monitoruje zdravotný stav hráčov a dodržiava všetky potrebné opatrenia, aby zachoval bezpečnosť zamestnancov klubu.

Ottawský tím bude naďalej rešpektovať súkromie svojich hráčov a nebude zverejňovať mená nakazených. V uplynulých dňoch sa špekulovalo o tom, že ochorením trpí ruský obranca Nikita Zajcev, ale jeho otec toto tvrdenie vyvrátil.

Môže vás zaujímať

Djokovič na čele rebríčka ATP už 287. týždeň