Jednou vetou

Ďalšia rana pre milovníkov športu: Wimbledon tento rok nebude

Srbský tenista Novak Djokovič sa stal piatykrát v kariére víťazom wimbledonskej dvojhry a získal 16. grandslamový titul, 2019, archívne

FOTO TASR/AP

Po zrušenej olympiáde v Tokiu sa pre Koronavírus neuskutoční najznámejší tenisový sviatok, povedal Dirk Hordorff z Nemeckého tenisového zväzu. Myslí si tiež, že je nereálne v súčasnej situácii vôbec uvažovať o konaní turnaja, keď po celom svete platia tvrdé opatrenia na pohyb osôb.

Podľa viceprezidenta Nemeckého tenisového zväzu (DTB) Dirka Hordorffa sa tohtoročný Wimbledon v Londýne konať nebude. Prezradil to v rozhovore pre Sky Sports a informoval o tom španielsky portál as.com. Dôvodom na takéto tvrdenie je pandémia koronavírusu, ktorá zasiahla mnoho krajín sveta vrátane Veľkej Británie.

Wimbledon sa každoročne koná na prelome júna a júla.

Podľa zástupcov londýnskeho klubu, ktorý turnaj organizuje, sa podujatie isto neuskutoční bez divákov. Odklad na iný termín by zase priniesol mnoho rizík. „Organizátori Wimbledonu sa majú stretnúť najbližšiu stredu a vyniesť definitívny verdikt. Pohybujem sa vo vedení okruhov ATP a WTA. V Londýne už prijali patričné kroky a v uvedenom termíne turnaj pre tento rok zrušia. O tom niet pochýb. V danej situácii je to potrebné,“ povedal Hordorff.

Myslí si tiež, že je nereálne v súčasnej situácii vôbec uvažovať o konaní turnaja, keď po celom svete platia tvrdé opatrenia na pohyb osôb. „Je to nepredstaviteľné, veď na tento turnaj chodia státisíce fanúšikov tenisu,“ pokračoval nemecký funkcionár. Organizátori Wimbledonu situáciu zatiaľ odmietli komentovať. Už skôr padol verdikt presunu parížskeho grandslamového turnaja Roland Garros z mája na september.

Môže vás zaujímať

CYKLISTIKA: Bora-Hansgrohe chystá na horskej dráhe v Alpách útok na víťazstvo