Jednou vetou

Dávid Bondra s prvým gólom na MS: Môžeme sa prebojovať do štvrťfinále

Ilustračné foto

Foto: TASR

V štvrtom zápase prelomil strelecké suchoty a rovnako ako jeho otec, aj on už na majstrovstvách sveta rozvlnil sieť. Dávidovi Bondrovi sa to podarilo pri dôležitom víťazstve nad Francúzskom 3:1 a práve pred zrakmi svojej rodiny.

„Je pekné, že som dal gól, otec na mňa bude hrdý. Povie mi, že sa môžem trošku radovať, ale musím na to rýchlo zabudnúť, pretože máme ešte tri zápasy,“ povedal.

Dvadsaťpäťročného krídelníka prišli na šampionát do Dánska podporiť okrem otca Petra i mama a vo štvrtok už aj brat, čo mu dodalo na pohode. „Som veľmi rád, že tu mám rodinu. Škoda, že tu nie je aj sestra, ale viem, že ona to sleduje v Amerike. Ešte neviem, ako ten gól oslávim, ale asi by som ich mal všetkých pozvať na večeru,“ povedal po vydarenom zápase.

V ňom hrala výborne práve popradská formácia s Patrikom Svitanom a ďalším Dávidom Bucom, ktorá sa postarala o prvé dva góly. Bondra otvoril skóre v 6. minúte po veľmi peknej kombinácii. Nemôžem si brať kredit za ten gól. Patrik to dal super do stredu a Bucko mi krásne nahral. Bez nich by to nebolo. Ani neviem, či mi niekto zobral puk, ale podstatné je, že sme vyhrali a máme ďalšie tri body,“ uviedol.

Slováci vydreli povinné víťazstvo proti Francúzom

Ani tento triumf sa nerodil ľahko a slovenskí hokejisti oň museli bojovať až do samého konca. „Myslím si, že sme mali veľmi dobrý začiatok a vytvorili sme na nich tlak. Potom, keď dali gól, sa to priklonilo na ich stranu. Bolo to také hore – dolu, ale je dobré, že sme bojovali a veríme tomuto systému. Ak budeme takto hrať aj ďalej, verím, že to dobre dopadne.“

Slováci vďaka triumfu stále živia šancu na štvrťfinále, aj keď cesta doň bude ešte veľmi ťažká. Na konte majú sedem bodov, no teraz ich čakajú náročné súboje s doteraz suverénnymi Švédskom a Ruskom a na záver s Bieloruskom. „Toto bol krok správnym smerom. So Švédmi to bude ťažký zápas, ale my si naozaj veríme. Ak budeme držať spolu a budeme držať systém, môže sa stať všetko. Vážne si myslím, že sa môžeme prebojovať do štvrťfinále,“ dodal.

 

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu