Jednou vetou

Davis cup:Slováci v prípade triumfu nad Bieloruskom do svetovej skupiny

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Tenisti Argentíny a Veľkej Británie získali voľné karty na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára. Briti sú víťazi "šalátovej misy" z roku 2015, Argentína ovládla prestížnu súťaž o rok neskôr.

Kližan po finálovej prehre v Petrohrade: Thiem bol lepší vo všetkom

Podľa nového systému bude mať Davisov pohár dve fázy. Do februárovej kvalifikácie sa zapojí 24 tímov svetovej skupiny, dvanásť ich postúpi na koncoročný turnaj, ktorý bude mať 18 účastníkov a potrvá týždeň. Automaticky sa naň dostane aj štvorica semifinalistov z tejto sezóny – Chorvátsko, Francúzsko, Španielsko a USA. Informáciu priniesla agentúra AP.

Cibulková po triumfe nad Kasatkinovou: Výborne mi fungoval forhend

Udelenie voľných kariet pre Argentínu a Veľkú Británia zvýšilo šance Slovenska vrátiť sa po 12 rokoch do svetovej skupiny. Ak zverenci kapitána Dominika Hrbatého 26.-27. októbra zdolajú v bratislavskom NTC Bielorusko, postúpia medzi elitu a vo februárovej kvalifikácii budú bojovať o účasť na finálovom turnaji. Argentína a Veľká Británia boli doposiaľ medzi 12 nasadenými, teraz ich na základe rebríčka nahradia Austrália a Švajčiarsko.

Žreb februárovej kvalifikácie o postup na finálový turnaj Davisovho pohára:

Brasília – Belgicko, Uzbekistan – Srbsko, Austráia – Bosna a Hercegovina, India – Taliansko, Nemecko – Maďarsko, Švajčiarsko – – Rusko, Kasachstan – víťaz SLOVENSKO/Bielorusko alebo víťaz Portugalsko/JAR, Česko – Holandsko, Kolumbia – Švédsko, víťaz SLOVENSKO/Bielorusko alebo víťaz Portugalsko/Juhoafrická republika – Kanada, Čína – Japonsko

Môže vás zaujímať

HC Košice minimalizujú náklady, rozlúčili sa s výkonným riaditeľom