Jednou vetou

Deň 9 podľa OIS myInfo: Energetický Marcel a štafetová rivalita

Marcel Hirscher

Foto: TASR/AP

Dva z troch príbehov tradičnej upútavky Olympijského informačného servisu pre akreditovaných reportérov (myInfo 2018) sa v nedeľu týkali aj dvoch jediných slovenských účastí. Hneď prvý sa aj skutočne realizoval, lebo Rakúšan Marcel Hirscher potvrdil svoju skvelú fazónu a po kombinácii triumfoval aj v obrovskom slalome.

DEŇ 9 od otvorenia ZOH v Pjongčangu bol zo slovenského pohľadu prvýkrát skúpy na výraznejšie dianie, všetka česť zjazdárom i biatlonistom, ale nemali reálne ambície na výrazný výsledok, čo neznamená, že nie sú špičkoví športovci. Udalosť dňa sa však chystala v Slovenskom dome, odkiaľ sa zlatá biatlonistka Anastasia Kuzminová následne presúvala na Medal Plaza na dekoráciu jej fantastického triumfu v pretekoch s hromadným štartom.
Nedeľa prinášala zápolenia v 8 športových odvetviach a na šestici akcií sa rozdávali medaily.

Tri príbehy OIS:

MARCELOVA ENERGIA: Lyžiarsky idol Marcel Hirscher sa po zlatom vystúpení v alpskej kombinácii predstaví v obrovskom slalome.

STRELECKÝ ROZSAH: Deväť medailí z troch mužských biatlonových súťaží v Pjongčangu si rozdelilo 7 krajín. Bude opäť demonštrácia talentového rozsahu v dnešnej hromadnej 15-ke?

ŠTAFETOVÁ RIVALITA: Len dve sekundy delili zlaté medailistky z Nórska od švédskych súperiek v štafetovom behu na lyžiach. Švédi sa chystajú teraz na revanš v mužskej kategórii, naopak veľkí rivali Nóri chcú dosiahnuť rekordné tretie víťazstvo za sebou.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu