Jednou vetou

Detva si pred kvalifikáciou o PO verí, maďarské derby sľubuje drámu

HC 07 Detva

foto: TASR

V piatok odštartuje prvými zápasmi kvalifikácia o play off hokejovej Tipsport Ligy. K šestici Banská Bystrica, Zvolen, Nitra, Košice, Poprad a Trenčín, ktorá si vybojovala priamy postup po 55. kole základnej časti, pribudnú víťazi sérií HC Nové Zámky - HC O7 Detva a DVTK Miškovec - MAC Budapešť.

Série sa hrajú na tri víťazné zápasy, na domácom ľade začne lepšie postavený tím po ZČ, teda Nové Zámky a Miškovec. Víťazi sérií budú známi najneskôr 7. marca. Najhoršie postavený tím po základnej časti zo štvorice klubov v baráži sa vo štvrťfinále play off stretne s Banskou Bystricou, druhý postupujúci narazí na Zvolen. Ďalšie dve štvrťfinálové dvojice tvoria Nitra s Trenčínom a Košice s Popradom.

Tampa Bay desiatym triumfom v sérii prekonala klubový rekord

V súboji slovenských tímov sú favorit Nové Zámky. Tie zdolali Detvu v tejto sezóne štyrikrát, Detva sa tešila z triumfu iba raz. „Detva je v extralige len druhý ročník, takže určite berieme postup do predkola play off ako úspech. Hlavným cieľom bolo, aby sme sa nedostali do baráže, čo sme tiež splnili, takže si myslím, že by mali byt všetci v Detve spokojní. Myslím si, že Nové Zámky sú pre nás tým najlepším možným súperom. Lepším ako Miškolc alebo Trenčín. Šance vidíme úplne reálne a nepovažujeme sa za outsidera,“ povedal útočník Detvy Jozef Tibenský.

Zverenci Josefa Turka si na súpera veria a poznajú aj recept na úspech: „Samozrejme to bude vyrovnané. Majú dobrú obranu a hlavne vyrovnanú brankársku dvojicu. Ale nám tiež v uplynulých zápasoch chytal výborne Roman Petrík, aj keď sme tie zápasy prehrali. Na Zámky bude určite platiť jednoduchá taktika, čiže veľa streľby, tlačiť sa do bránky a samozrejme naša fyzická hra, ktorá nás zdobí. Vždy musíme mať niekoho pred brankárom súpera, aby sme ho rozladili a aby naše strely nevidel,“ dodal Tibenský.

Petra Cehlárika povolali do prvého tímu Bostonu

Zámčania sa dlho pohybovali v tabuľke v „pokojných vodách“, na šiestom mieste mali pohodlný náskok, ale v závere základnej časti prišlo niekoľko prehier a napokon musia o play off bojovať v kvalifikácii. Aj preto sa tréner Milan Jančuška po rozhodujúcom domácom zápase s Trenčínom veľmi hneval. V sérii proti Detve preto Zámčania chcú uspieť. „Až teraz sa nám začína sezóna. Musíme dať hlavy hore. Detva je ťažký súper, najmä na jej ľade sa nehrá ľahko,“ povedal obranca Zámkov Michal Novák.

V súboji maďarských tímov Miškovec – Budapešť to môže byť ešte vyrovnanejšie. V závere sezóny boli v lepšej forme hráči Miškovca, no vzájomné stretnutia sú mimoriadne vyrovnané. Dva duely vyhral DVTK, tri Budapešť. Dva zápasy však MAC získal pre seba až po predĺžení. „S MAC sme odohrali v sezóne niekoľko výborných a vyrovnaných stretnutí, ani to predchádzajúce v poslednom kole základnej časti nebolo iné,“ povedal pre klubový web tréner Miškovca Glen Hanlon. V sezóne 2017/2018 zvíťazili vo finále maďarskej ligy hráči Budapešti nad Miškovcom 4:1 na zápasy.

Dvojice a termíny baráže o štvrťfinále play off TL /na 3 víťazstvá/:

HK Nové Zámky (7) – HC 07 Detva (10) /1., 2. a 4. marca, prípadne 4. a 5. zápas: 5. a 7. marca/
DVTK Jegesmedvék Miškovec (8) – MAC Budapešť (9) /1., 2. a 4. marca, prípadne 4. a 5. zápas: 5. a 7. marca/

Vzájomné zápasy Nových Zámkov a Detvy v tejto sezóne z pohľadu Nových Zámkov: 2:0, 3:1, 3:2, 0:5, 3:2 pp

Vzájomné zápasy Miškovca a Budapešti v tejto sezóne z pohľadu Miškovca: 2:3 pp, 2:4, 2:0, 2:0, 2:3 pp

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste