Jednou vetou

Djokovič štedro prispel nielen krajanom, ale aj nemocnici v Bergame

Srbský tenista Novak Djokovič, archívne foto

TASR/AP

"Tento zahraničný dar ma hlboko dojal. Je úžasné, že Novak Djokovič si v týchto ťažkých časoch na nás spomenul," vyhlásil Peter Assembergs

Miliónový dar tenistu Novaka Djokoviča pre Srbsko v boji s novým koronavírusom je dostatočne mediálne známy. Okrem toho však svetová jednotka prispela aj konkrétnej nemocnici v talianskom meste Bergamo. Suma zostala utajená, ale zrejme bola vysoká, keďže v pozitívnom šoku zostal aj riaditeľ oblastného úradu zdravotníctva v Bergame Peter Assembergs.

„Tento zahraničný dar ma hlboko dojal. Je úžasné, že Novak Djokovič si v týchto ťažkých časoch na nás spomenul. On už veľmi pomohol svojej rodnej krajine a teraz vyčlenil veľkú sumu aj na pomoc Talianom,“ vyhlásil Assembergs, citujú ho Sportske Novosti. Dodal ešte, že sumu si neželá zverejniť.

Djokovič stihol pred marcovým prerušením sezóny vyhrať Australian Open v Melbourne a tiež turnaj zo série ATP 500 v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Rovnako bol členom víťazného tímu Srbska v úvodnom ročníku tímovej súťaže ATP Cup v Austrálii. Vo dvojhre má v tomto roku bezchybnú bilanciu 18:0.

Mesto Bergamo v Lombardsku je jedným z najväčších epicentier šírenia koronavírusu v Taliansku aj celej Európe. V Taliansku do dnešného dňa evidovali vyše 104 000 nakazených a 21 000 úmrtí na nový koronavírus.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu