Jednou vetou

Dohady sa potvrdili, Godla nahradí Janusa v bránke Litvínova

Denis Godla, archívne

foto: TASR - Martin Baumann

Denis Godla podpísal s Litvínovom zmluvu na jednu sezónu s opciou

Po odchode Jaroslava Janusa nebude bránkovisko českého hokejového klubu HC Verva Litvínov bez slovenského zástupcu, s klubom sa totiž dohodol na spolupráci Denis Godla.

O príchode 25-ročného kežmarského rodáka do českého tímu sa hovorilo už dlhšie, klub však mohol potvrdiť jeho angažovanie až v úvode mája. Denis Godla podpísal s Litvínovom zmluvu na jednu sezónu s opciou. V novom pôsobisku ho povedie slovenský tréner Vladimír Országh.

„Denisa som sledoval dlhší čas. Je to perspektívny brankár, ktorý na sebe pracuje. Má skúsenosti s medzinárodným hokejom. Vo Fínsku aj v českej extralige podával dobré výkony. Som rád, že sa podarilo vedeniu klubu dohodnúť sa s ním,“ skonštatoval tréner brankárov Zdeněk Orct pre oficiálny web organizácie.

Denis Godla chytal v ročníku 2019/2020 za Kladno, predtým štyri sezóny strávil vo Fínsku. V Liige si urobil dobré meno v tíme KalPa Kuopio a s reprezentáciou SR sa dostal na dve majstrovstvá sveta, štarty si však pripísal len na minuloročnom svetovom šampionáte v domácom prostredí.

Pred odchodom do Fínska v lete 2015 pôsobil iba na Slovensku, zachytal si aj v KHL za Slovan Bratislava.Na juniorských MS v ročníku 2014/2015 bol ťahúňom slovenskej reprezentácie na ceste za bronzom.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu