Jednou vetou

Dojatý Lašák informoval o Ramsayho konci, Šatan bol zdržanlivý

Tréner Slovenska Craig Ramsay

foto: TASR - Michal Svítok

Kanaďan Craig Ramsay nebude pokračovať vo funkcii hlavného trénera slovenskej hokejovej reprezentácie. Po poslednom zápase Slovenska na MS v Košiciach to prezradil tréner brankárov Ján Lašák. Generálny manažér Miroslav Šatan sa však k téme nechcel vyjadrovať, uviedol, že všetko sa rozhodne po volebnom kongrese SZĽH (26. júna).

Lašák po zápase s Dánskom vyšiel z kabíny dojatý a odmietol zhodnotiť vystúpenie slovenských hokejistov na MS. Ospravedlnil sa s tým, že ho práve zaplavili veľké emócie. „V šatni sme mali veľké emócie, ospravedlňujem sa, ale nie je vhodná chvíľa na nejaké analýzy. Rozlúčka Laca Nagya bola emotívna, ale to, že končí Craig Ramsay, to je asi ešte emotívnejšie. Toľko vecí, ktoré nás naučil a najmä mladých chlapcov, to je úžasné. Ukázal nám, ako sa máme správať, akí máme byť ľudia a profesionáli. Som z toho ešte viac dojatý, ako z Lacovej rozlúčky,“ povedal Lašák.

Laca Nagyho škrie predčasný koniec, rozlúčku si užil

Ramsay zasadol na slovenskú lavičku po MS 2017 a podpísal zmluvu na dva roky. „Čas pri slovenskej reprezentácii som si skutočne užíval a vždy budem ochotný pomôcť. Ale o pokračovaní som zatiaľ neuvažoval, keďže sa vždy sústredím len na jednu vec. Ešte sme sa o tom nerozprávali,“ povedal tréner ešte v pondelok pred posledným duelom na šampionáte.

Na júnovom kongrese sa bude voliť nový prezident zväzu. Po ňom by sa mal vytvoriť aj nový realizačný tím reprezentácie vrátane generálneho manažéra a hlavného trénera.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu