Jednou vetou

Domáci Hirscher s rekodným triumfom v slalome, stom v Rakúsku

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher

foto: TASR/AP

Domáci lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil vo štvrtkovom slalome Svetového pohára v rakúskom stredisku Saalbach-Hinterglemm. Dvadsaťdeväťročný pretekár zdolal o 38 stotín sekundy Švajčiara Loica Meillarda. Tretí Henrik Kristoffersen z Nórska zaostal 47 stotín. Slovensko nemalo v 2. kole zastúpenie.

Hirschera nezastavila ani výrazne rozbitá trať a hoci v druhej jazde výrazne stratil najmä na Meillarda, pripísal si deviate víťazstvo z uplynulých desiatich pretekoch v tejto disciplíne. Celkovo dosiahol 63. kariérové prvenstvo v pretekoch SP a o jeden triumf prekonal rakúsky rekord Annemarie Moserovej-Pröllovej. N všeobecný rekord legendárneho Švéda Ingemara Stenmarka mu chýba 23 triumfov.

Pittsburgh zastavil obhajcu, Crosby: Proti Caps je to vždy plné emócií

Slováka Adama Žampu v prvom kole zaregistrovali na 31. mieste, z mankom 29 stotín na postupovú 30. pozíciu, Matej Falat mal 37. čas „Vždy musí byť niekto prvý a niekto tridsiatyprvý. Slalom je len na začiatku, viem, že sa musím sa zlepšiť. ‚Danke Saalbach‘,“ napísal Žampa na svojom facebookovom profile.

Slalom v stredisku Saalbach-Hinterglemm bol náhradný za zrušené preteky vo francúzskom Val d’Isere. Stredisko hostilo slalom v rámci seriálu SP prvýkrát po 30 rokoch. Celkovo to bol jubilejný stý slalom Svetového pohára v Rakúsku.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu