Dravecký sa ospravedlnil: „V osobnom živote prežívam náročnejšie obdobie“

Vladimír Dravecký

Foto: TASR

Slovenský hokejový reprezentant Vladimír Dravecký sa ospravedlnil fanúšikom, spoluhráčom aj vedeniu zväzu za svoje správanie počas turnaja MECA Hockey Games v nórskom Hamare.

Realizačný tím ho vyradil z kádra pre porušenie životosprávy a generálny manažér reprezentácií Miroslav Šatan v pondelok uviedol, že v olympijskej sezóne s ním už v národnom mužstve nepočítajú.

„Situácia, ku ktorej prišlo, ma veľmi mrzí,“ vyhlásil útočník HC Oceláři Třinec. „V osobnom živote prežívam náročnejšie obdobie, ale to ma neospravedlňuje. Chcel by som sa touto cestou ospravedlniť vedeniu Slovenského zväzu ľadového hokeja, spoluhráčom a takisto fanúšikom. Zároveň chcem poprosiť médiá, aby rešpektovali moje súkromie a poskytli mi priestor k vyriešeniu komplikovanej životnej situácie. Verím, že sa budem môcť naplno venovať hokeju, sezóne v klube a v budúcnosti ešte zabojujem o reprezentačný dres,“ uviedol Dravecký v stanovisku, ktoré zverejnila webstránka HC Oceláři Třinec.

Šatan o Draveckom: „Nebol v stave trénovať či hrať“

Tridsaťdvaročný krídelník sa po vyradení v národnom tíme opäť zapojil do tréningového procesu v jeho klube, ktorý sa pripravuje na extraligový súboj s Hradcom Králové. „HC Oceláři Třinec nebude situáciu, ktorá sa stala v Nórsku, nijako ďalej riešiť. Nejde o problém, ktorý by sa bezprostredne dotýkal nášho klubu, pretože k Vladovmu vyradeniu zo slovenskej reprezentácie prišlo v čase, keď hráči HC Oceláři dostali po svojom postupe do semifinále Ligy majstrov od trénera Varaďu voľno a Vladimír Dravecký bol v tej dobe navyše v režime slovenskej hokejovej reprezentácie,“ uviedol v klubovom vyhlásení hovorca HC Oceláři Třinec Radim Sajbot.

Dravecký pre denník Plus JEDEN DEŇ povedal, že bol pred prvým stretnutím v Hamare so spoluhráčom Michelom Miklíkom v reštaurácii na suši a na hotel sa vrátili pred jedenástou večer. Šatan v pondelok vysvetlil, že hráča neposlali z Nórska domov len za to, že bol na večeri, ale že na druhý deň nebol na rannom tréningu v potrebnom fyzickom a psychickom stave, aby ho mohol absolvovať a odohrať na turnaji tri náročné zápasy.

Môže vás zaujímať

Rebensburgová po triumfe: Lepšie to už byť nemôže