Jednou vetou

Dubovcová so Štrbovou prehrali v Gstaade vo štvrťfinále

Slovenské plážové volejbalistky Natália Dubovcová a Andrea Štrbová

foto: TASR, zdroj: TASR

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová prehrali vo štvrťfinále na turnaji World Tour najvyššej kategórie Five stars (Major) vo švajčiarskom Gstaade. Nasadené osemnástky nestačili v sobotu na domáce turnajové jednotky Ninu Betschartovú a Tanju Hüberliovú 1:2.

Slovenky sa s deviatym párom svetového rebríčka stretli aj pred desiatimi dňami v šestnásťfinále MS v Hamburgu, v nemeckej metropole Švajčiarky triumfovali 16:21, 21:16, 16:14. Dubovcová a Štrbová narazia na Betschartovú a Hüberliovú aj v úvode augusta v skupine na majstrovstvách Európy v Moskve.

Náročnú 8. etapu TdF režíroval De Gendt, Sagan zostáva v zelenom

Konečná piata pozícia je vyrovnanie doterajšieho najlepšieho výsledku Sloveniek v Gstaade, v roku 2012 rovnaké umiestnenie dosiahli Dubovcová a Dominika Nestarcová. Slovenky si za turnaj vo Švajčiarsku pripísali do rebríčkov 720 bodov, čím výrazne podporili svoje ambície smerom k účasti na OH 2020 v Tokiu.

V Gstaade sa dostali medzi tri najlepšie páry z Európy spolu so Švajčiarkami a Holanďankami Keizerovou a Meppelinkovou, ktoré tiež skončili vo štvrťfinále.

V nedeľňajšom semifinále nastúpia Švajčiarky proti úradujúcim vicemajsterkám sveta, Američankám Klinemanovej a Rossovej. Druhé semifinále ponúkne brazílsky súboj Marie Antonelliovej s Carol proti Ramosovej s Barbosovou. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Halepová získala druhý grandslamový titul v kariére

World Tour – Five stars (Major) – Gstaad (Švaj.):

štvrťfinále:

Nina Betschartová, Tanja Hüberliová (1-Švaj.) – Natália DUBOVCOVÁ, Andrea ŠTRBOVÁ (18-SR) 2:1 (-14, 18, 9)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu