Jednou vetou

Dúbravka po skvelom výkone chváli spoluhráčov: Urobili všetko správne

Futbalista Martin Dúbravka

FB: Martin Dúbravka

Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka z Newcastlu United opäť ohúril anglickú futbalovú Premier League. Po štvrtkovom úspešnom vystúpení na trávniku Sheffieldu United anglickí novinári označili jeho výkon prívlastkom "imperious." Severoanglický klub zvíťazil 2:0 a po "svetpresahujúcom" výkone rodáka zo Žiliny sa posunul už na 11. priečku.

Dúbravka ukázal svoju kvalitu najmä za stavu 1:0 pre hostí. Pri tlaku Sheffieldu zneškodnil šance, ktoré mali Enda Stevens, Oli McBurnie aj Ollie Norwood. „Snažil som sa sústrediť na každú situáciu a udržať v pozornosti aj spoluhráčov, pretože potrebujeme byť súdržní. Musím povedať, že spoluhráči hrali úžasne, urobili všetko správne,“povedal pre klubovú stránku Dúbravka.

Černákov gól nezabránil prehre Tampy: Súper potrestal našu chybu

Sheffield pred duelom so „strakami“ neprehral sedem stretnutí v sérii. Aj vo štvrtok opticky na ihrisku dominoval. „V každom zápase je treba niečo urobiť. V tomto zápase som mal veľa zákrokov a som rád, že som si udržal čisté konto, pretože to je dôležité pre sebadôveru mužstva. Vždy hovorím, že kredit si zaslúži celý tím. Hráči v poli mi pomohli veľmi, najmä pri tom veľkom množstve centrov do šestnástky,“ dodal slovenský brankár.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu