Dunajská Streda stiahla náskok Trnavy na sedem bodov

Krisitán Vallo (MŠK Žilina) a Eric Javier Davis (FK DAC 1904 Dunajská Streda) v zápase 6. kola skupiny o titul nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy MŠK Žilina- FK DAC 1904 Dunajská Streda v Žiline 22. apríla 2018

Náskok futbalistov FC Spartak Trnava na čele fortunaligovej tabuľky sa znížil na sedem bodov. Trnavčania remizovali v sobotu na ihrisku MFK Ružomberok 0:0, zatiaľ čo ich najbližší prenasledovateľ zvíťazil v nedeľu na štadióne MŠK Žilina 3:2.

6. kolo o titul:

sobota

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:0
Rozhodovali: Pavlík – Slyško, Žákech, ŽK: Jonec, B. Ľupták – Čivič, Godál, Kadlec, 1863 divákov

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – B. Ľupták, Qose – Daniel, Gešnábel (85. D. Takáč), Kostadinov – Gerec (61. Čapek)

Trnava: Chudý – Kadlec, Mar. Tóth (76. Hladík), Godál, Čivič (85. Čonka) – Pehlivan, A. Sloboda – Ofosu (46. Š. Pekár), Čanturišvili, Jirka – Egho

V 6. minúte sa Daniel po prihrávke Kostadinova ocitol v prvej a veľmi nádejnej streleckej pozícii, lenže, lopta na slabšej ľavačke mu absolútne nesadla. V 27. minúte P. Maslo poslal strieľaný center do ohňa Spartaka, ktorého brankár Chudý všetko vyriešil. V 32. minúte Qose po narážačke vypálil spoza pokutového územia a prudká rana presvišťala nad. V 38. minúte Macík nad brvno vytesnil hlavičku Godála. V 40. minúte sa hostia v trojici ocitli pred brankárom Macíkom, po prihrávke Godála na Egha, ktorý prestrelil bránku, asistent rozhodcu zdvihol zástavku pre ofsajd. V závere prvopolčasového nadstavenia „miliónovú“ príležitosť zahodil J. Maslo, keď bol úplne sám pred Chudým.

V 50. minúte Jonecovi pri spracovaní vypichol loptu skoro na polovici ihriska Jirka, a hoci tiesnený, riadne natiahol Macíka, ktorý stál trochu viac pred bránkou. O päť minút neskôr na druhej strane napriahol Daniel a Chudý vytiahol reflexívny zákrok. V 67. minúte Egho na vysoký center veľmi zle nastavil hlavu. V 73. minúte Qose kolmou prihrávkou oslovil Kostadinova, ten si aj ideálne prevzal loptu, rútil sa sám na Chudého, ale minul priestor medzi žrďami. V závere sa Liptáci, ktorí boli vpredu nebezpečnejší než ich súper, snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale bezgólový stav zostal potvrdený aj po záverečnom hvizde rozhodcu.

nedeľa

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (0:1)

Góly: 50. Mráz, 68. Mihalík – 49. a 59. Herc, 35. Vida. Rozhodovali: Sedlák – Hrčka, Tomčík, ŽK: Kaša – Bayo, Herc, 2510 divákov

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Holúbek (67. Balaj) – Diaz – Bičachčjan (56. Káčer), Škvarka – Jánošík (56. Kubík), Mráz, Mihalík

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Macej – Huk, Šatka, Záhumenský – Ljubičič – Živkovič, Herc, Pambou, Davis (83. Kone) – Vida (69. Divkovič), Bayo (86. Mervó)

Zaplnený sektor hostí utvoril Dunajskostredčanom pod Dubňom domáce prostredie, ale prvú vážnu šancu mali Žilinčania. Kapitán Škvarka sa po prihrávke od Mihalíka dostal v šestnástke hostí v 5. minúte k lopte, ale trafil ju iba do Maceja. O minútu neskôr kontrovali hostia, keď rovnako kapitán Ljubičič osamotený pred žilinskou bránkou poslal loptu tesne vedľa pravej žrde. V 12. minúte výborne prečítal hru brankár DAC Macej, keď Mihalík poslal do šance Jánošíka, ale Macej pred ním stihol odkopnúť loptu do bezpečia. Žilinčania sa k svojej hre veľmi nedostávali, nebezpečnejší boli hostia, ale ich strely išli len mimo bránky alebo zlyhávali vo finálnej fáze. Medzi 25. a 30. minútou mali hostia niekoľko výborných šancí na gól. Najskôr Hercovu strelu z diaľky vyrazenú Volešákom nedorazil do bránky Bayo, Hercovi neskôr po veľkej chybe žilinskej obrany zobral loptu v poslednej chvíli Volešák a Bayo potom z pravej strany namieril z prvej tesne vedľa. Hostia sa neustále snažili o zakončenie. Domáci boli pod tlakom a v 35. minúte inkasovali, keď sa k odrazenej lopte v pokutovom území dostal Vida a Volešák bol tentoraz bez šance. „Šošoni“ sa snažili vyrovnať hru, čo sa im aj podarilo, ale do poriadneho zakončenia sa nedostali až do konca polčasu.

V úvode druhého dejstva domáci získali prevahu, Jánošík však nebol pripravený zakončiť. Gólovo sa opäť ozvali hostia. Herc vnikol do pokutového územia, pri pravej žrdi z uhla prestrelil Volešáka a lopta od druhej žrde putovala do siete. O minútu neskôr však hlavičkou znížil Mráz, čím naštartoval domácich za vyrovnaním. Na kopačke ho mal v 55. minúte Mihalík, ale zblízka zoči-voči Macejovi trafil iba do brankára DAC. Tréner Guľa posilnil ofenzívu, do hry prišli naraz Káčer i Kubík, lenže, Herc sa po chybe Holúbeka a prihrávke od Ljubičiča dostal v 59. minúte k lopte a presnou strelou k ľavej žrdi prekonal Volešáka. Žilinčania sa napriek tomu nevzdávali a v 68. minúte znížili, keď center striedajúceho Balaja z pravej strany poslal do siete Mihalík. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no hosťom sa otvárali možnosti na brejky a neustále hrozili, najmä Bayom. Príležitosť vyrovnať mal v 81. minúte Škvarka, jeho pokus však hostia tečovali na roh. „Šošoni“ sa v závere tlačili pred Maceja, lenže, z pološancí gól nedali a Dunajskostredčania si už druhý trojbodový zisk so Žilinčanmi v priebehu ôsmich dní nedali vziať.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:2)

Góly: 74. El Mahdioui – 9. Šporar, 39. Rabiu, 55. Čavrič. Rozhodovali: Ochotnický – Bobko, Chládek, ŽK: Anzago – Nono

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Beridze (72. Van Arnhem), El Mahdioui, Ubbink (46. Sleegers) – Gong, Čatakovič (46. Mance), Azango

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Rundič, Božikov, Bajrič, Čikoš – Rabiu (78. De Kamps), Nono, Savičevič – Moha, Šporar (87. Vittek), Čavrič (63. Hološko)

Pokiaľ chceli Trenčania pomýšľať na tretiu priečku, potrebovali proti Slovanu zopakovať víťazstvo spred týždňa. V 9. minúte sa však do vedenia dostal ich súper. Na rohový kop si nabehol Šporar, ktorý vysokú loptu od Nona poslal hlavou do siete. O tri minúty si domáci pýtali pokutový kop, keď jeden z brániacich hráčov zasiahol loptu rukou. Trenčania boli síce aktívnejší, ale iba po šestnástku Šullu. Až v 27. minúte Čatakovič ponúkol prihrávku Beridzemu, ten však loptu netrafil dobre a brankár „belasých“ s problémami kryl. O tri minúty zostal nepokrytý v pokutovom území Čatakovič, ale v ťažkej pozícii trafil iba pripraveného brankára Šullu. V závere prvého polčasu padol druhý gól. V 39. minúte vyslal umiestenú strelu z rohu šestnástky Rabiu a tá zapadla do pravého horného rohu Šemrincovej bránky.

Trenčania sa po prestávke snažili o čo najrýchlejšie skorigovanie stavu. V 53. minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal Mance. Mohol ešte prihrať voľnému Azangovi, ale rozhodol sa zakončiť sám a namieril nad bránku. O dve minúty udrelo na opačnej strane, Šemrinec zle vybehol a Čavrič skóroval do prázdnej bránky. Aktivita na domácich kopačkách neutíchala, ale Trenčania spaľovali svoje šance. Až v 74. minúte znížil El Mahdioui na 1:3 hlavou po rohovom kope.

piatok

1. FC Tatran Prešov – FC Nitra 1:1 (1:0)

Góly: 30. Gatarič – 85. Dzurík (vlastný). Rozhodovali: Kružliak – Hrmo, Perát, ŽK: Bartek, Streňo – M. Fábry, Vestenický, Šimončič, 226 divákov

Prešov: Lukáč – Bartek, Udeh, Prikryl, Dzurík – Streňo (86. Kraľovič), Keresteš, Leško (90. Sedlák), Micherda (72. Dupkala) – Gatarić, Hošek

Nitra: Hroššo – Fabiš, Farkaš, Križan, Kuník – A. Fábry (84. Kotrík), Šimončič, Kóňa – Steinhübel (57. Guláš), Vestenický, M. Fábry (57. Valenta)

sobota

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (2:0)

Góly: 6. Ewerton, 23. Orávik – 52. Antonov, 72. Kavka. Rozhodovali: Kráľovič – Lieskovský, Poláček, ŽK: Pintér (Zlaté Moravce) 562 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Horník, Pintér, Nikolič (46. Kotula), Chren – Pleva – Orávik, Harba, Bartolomeu (65. Bariš), Ewerton – Urgela (73. Šašinka)

Michalovce: Bieszczad – Žofčák, Kavka, Mancilla, Šumejko (46. Kovaľ) – Bednár – Jankauskas, Antonov, Niši, Kolesár (46. Sulley) – Kurminowski

Od úvodnej minúty sa hral obojstranne otvorený a ofenzívny futbal. Gólový účet otvoril už v 3. minúte stretnutia Ewerton, ktorý využil nedorozumenie v obrane hostí a povedľa vybiehajúceho Bieszczada namieril presne do pravého dolného rohu. V 14. minúte sa zastreľoval Orávik, ktorého prudkú strelu brankár hostí vytesnil na roh. V 20. minúte pohrozili aj hostia. Kurminowski vyzvŕtal dvoch domácich bekov, ale zoči-voči Kováčovi namieril iba do neho. Už po pár sekundách opäť čaroval Kováč, keď Kurminowského hlavičku z dvoch metrov stihol kryť. Skóre sa opäť zmenilo v 23. minúte. Spoza šestnástky napriahol Orávik a jeho strela skončila v sieti – 2:0. Po polhodine hry hlavičkoval Harba z troch metrov nad a v 36. minúte sa Bartolomeu rútil sám na bránku, ale z ideálnej pozície trestuhodne prestrelil. V závere prvého polčasu ešte Pleva našiel Horníka, ten však sám pred Bieszczadom trafil iba jeho nohy.

Do druhého polčasu Zemplínčania pridali jeden rýchlostný stupeň a domáca obrana mala čo robiť. V 52. minúte rozohral Žofčák štandardnú situáciu, lopta sa dostala k Antonovovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:1. Sústavný tlak hostí priniesol ovocie v 72. minúte. Žofčák priťukol zo štandardnej situácie loptu Kavkovi a ten strelou z 25 metrov prekvapil Kováča – 2:2. V hektickom závere Pintér po rohu Orávika namieril iba do brvna, odrazenú loptu ani z dvoch metrov Harba nevedel poslať do siete. V 90. minúte Plevovu gólovú strelu vyrazil Bieszczad. Po stretnutí diametrálne odlišných polčasov sa body rozdelili.

FK Senica – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 38. Castaneda. Rozhodovali: Chmura – Vorel, Štrbo, ŽK: Krč, Herrera, Villarraga, Vaščák – Sedláček, 456 divákov

Senica: Holec – Ranko, Práznovský, Villarraga – Herrera (90.+2 Podhorin), Krč (76. Vaščák), Cuadros, Richtárech – Brašeň – Chacón (81. Medveděv), Castaneda

Podbrezová: Kuciak – Magda (46. Mikuš, 73. Lepieš), Krivák, Djordjevič, Viazanko – Turňa, Sedláček – Bernadina, Tereščenko, Mejri (60. Jedinák) – Wiezik

Záhoráci sa po týždni opäť stretli s Horehroncami, tentoraz na domácej pôde. Úvod zápasu priniesol živý futbal a najmä domáci sa snažili o útočný herný prejav. Hneď v 3. minúte Krč z uhla takmer prekvapil brankára Kuciaka, ktorý loptu vyrazil na roh. Na druhej strane Bernadina vyskúšal pozornosť brankára Holeca. V 12. minúte kombinovali domáci po prihrávke Herreru, z otočky vystrelil Castaneda, Kuciak vyrazil jeho pokus. Dobrú možnosť mali domáci na konci úvodnej štvrťhodiny. Krčovu strelu po zemi zvnútra pokutového územia obratný Kuciak výborne kryl. Potom tempo hry trochu upadlo a zaujímavých bolo posledných desať minút. V 38. minúte sa podarilo domácim streliť úvodný gól, po rýchlej akcii, na začiatku ktorej bol dlhý výkop brankára Holeca, sa lopta dostala ku Castanedovi, a ten vystrelil spoza šestnástky k pravej žrdi a brankár Kuciak nemal nárok. Ten istý hráč o dve minúty prebral dlhú loptu, prehadzoval Kuciaka, lopta letela vedľa. Záhoráci sa dostali ešte do dvoch zakončení. Lopta po Chacónovej strele letela vedľa a po hlavičke Ranka zasiahol opäť brankár Kuciak.

V druhom polčase sa už nehral taký útočný futbal. V 60. minúte zaujímavú akciu vymysleli Seničania, Cuadros potiahol loptu až do pokutového územia, ale nastrelil iba spoluhráča Chacóna. Hostia mali vážnejšiu šancu v 68. minúte, keď po hlavičke Wiezika zazvonilo brvno Holecovej bránky. Záhoráci bojovali a bolo na nich vidieť túžbu po plnom bodovom zisku. V 74. minúte po dlhom aute Herreru hlavičkoval na vlastnú bránku Djordjevič, situáciu zachránil iba reflexívny zákrok Kuciaka. Hostia ohrozili brankára Holeca ešte raz, keď v 82. minúte po Lepiešovej strele Holec kryl loptu. Na druhej strane v 88. minúte mohol zvýšiť po rohovom kope Práznovský, ale z dobrej pozície našiel iba pripraveného Kuciaka. Seničania dosiahli víťazstvo a hrou naznačili, že v boji o záchranu ešte nepovedali posledné slovo.