Jednou vetou

Dupontová o Krušelnickom: Kto by si v curlingu pomáhal dopingom?

Kapitánka dánskeho tímu Madelaine Dupontová

foto: TASR/AP

Dopingový prípad Alexandra Krušelnického na ZOH v Pjongčangu vyvoláva otázky. Viacerí curleri nechápavo krútia hlavou, podľa nich nie sú totiž zakázané látky v ich športe potrebné.

Kapitánka dánskeho tímu Madelaine Dupontová nechápe, prečo by si Krušelnickij vo fyzicky nenáročnom športe potreboval pomôcť dopingom. „Myslím si, že väčšina ľudí by sa nad tým zasmiala a spýtala sa, načo by si niekto v curlingu pomáhal dopingom. Ani ja sama netuším, k čomu by nám mohol pomôcť,“ uviedla Dupontová.

Krušelnickij z tímu Olympijských športovcov z Ruska mal podľa ruských médií pozitívny test na meldónium. Látka je na zozname zakázaných prostriedkov od 1. januára 2016. „Je ťažké si predstaviť doping v curlingu. Možno pri zametaní, ale aj tak by jednoducho bolo lepšie ísť do posilňovne,“ vyhlásil nórsky reprezentant Thomas Ulsrud, strieborný olympijský medailista z Vancouveru 2010 a majster sveta z Pekingu 2014.

Krajana sa zastala aj kapitánka ruského ženského tímu Viktoria Mojsejevová. „Vždy som počúvala, že je skvelé robiť šport, v ktorom nie sú dopingové škandály. Najmä preto, že u nás to nie je o ‚rýchlejšie, vyššie, silnejšie‘ (olympijské heslo, pozn. red.), ale o presnosti. Neviem, aký doping, ani k čomu by ho niekto mohol v curlingu použiť,“ povedala Mojsejevová podľa portálu japantimes.co.jp.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu