Jednou vetou

Dve americké šprintérky aj kenský vytrvalec majú zastavenú činnosť

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Všetci traja za ostatných dvanásť mesiacov trikrát neboli prítomní na nahlásenom mieste pre náhodnú dopingovú kontrolu alebo v príslušnom systéme nevyplnili miesto svojho pobytu

Americká šprintérka Deajah Stevensová má od piatka dočasne zastavenú činnosť za to, že opakovane nebola k dispozícii dopingovým komisárom pre účel kontroly.

Jednotka atletickej integrity (AIU) informovala, že za ostatný rok Stevensová trikrát nebola prítomná na nahlásenom mieste pre náhodnú kontrolu alebo v príslušnom systéme nevyplnila miesto svojho pobytu.

Stevensová sa na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro predstavila vo finále na 200 metrov. Z rovnakého dôvodu AIU zastavila činnosť aj inej americkej šprintérke Gabrielle Thomasovej a kenskému vytrvalcovi Alexovi Koriovi Oliotiptipovi.

Vlani čelil podobnému obvineniu aj elitný šprintér Christian Coleman, podarilo sa mu však obhájiť a zbaviť trestu. AIU v piatok suspendovala kenského vytrvalca Mikela Kiproticha Mutaia (víťaz maratónu v Hongkongu 2016) za pozitívny test na zakázanú látku norandosterón.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu