Jednou vetou

Effenberg sa stal manažérom treťoligového Uerdingenu

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Bývalý nemecký futbalový reprezentant Stefan Effenberg posilnil manažment v treťoligovom klube KFC Uerdingen 05. Ten sa zatiaľ v súťaži trápi, vyhral iba tri z desiatich zápasov v tejto sezóne. Pomôcť by mu mal práve niekdajší hviezdny stredopoliar Bayernu Mníchov.

„Uerdingen je tradičný klub s obrovským potenciálom. Som presvedčený, že môžeme byť spolu úspešní,“ citovala agentúra DPA Effenberga, ktorý sa ujal novej funkcie v sobotu. Klub by ho mal oficiálne predstaviť médiám na stredajšej tlačovej konferencii.

Lazaret v AS Rím rozšíril Zappacosta, podstúpil operáciu kolena

Päťdesiatjedenročný Effenger bude okrem manažérskej funkcie asistovať v klube aj šéfovi exekutívy Nikolasovi Weinhartovi. Ruský investor Michail Ponomariov už tento rok vystriedal v tíme niekoľko trénerov, aktuálne ho vedie dočasný kouč Stefan Reisinger.

Effenberg počas svojej hráčskej kariéry vyhral s Bayernom Ligu majstrov a získal tri bundesligové tituly, za nemeckú reprezentáciu odohral 35 zápasov. Ako tréner v sezóne 2015/2016 krátko viedol Paderborn v druhej najvyššej nemeckej súťaži.

Môže vás zaujímať

Organizátori z Hungaroringu ušetria na poplatkoch 17,4 mil. eur