Jednou vetou

EH19-Cyklistika: Triumf Balleriniho, Štoček na 35. mieste

Ilustračné foto

TASR

Taliansky cyklista Davide Ballerini triumfoval v nedeľných cestných pretekoch mužov s hromadným štartom na 180 km na II. európskych hrách v Minsku. Druhý Estónec Alo Jakin za ním zaostal o 16 sekúnd, bronz si vybojoval Rakúšan Daniel Auer. Z pätice Slovákov skončil najvyššie Matúš Štoček na 35. mieste, v hlavnom pelotóne finišovali aj 48. Patrik Tybor a 57. Marek Čanecký (všetci +54 s). Juraj Bellan obsadil 83. miesto (+4:14), Ján Andrej Cully sa dlho držal v úniku spolu s ďalšími dvoma jazdcami, pelotón však ich snahu odrazil a slovenský reprezentant nakoniec skončil na 103. priečke (+11:23).

Pretekárov čakala 180 km dlhá trať v uliciach Minska so štartom a cieľom na Októbrovom námestí. Už po 10 minútach sa dostala do úniku trojčlenná skupina, v ktorej bol aj Cully, vpredu boli s ním Luxemburčan Jan Petelin a domáci veterán Branislau Samoilau. Pred hlavným poľom si dokázali vypracovať až päťapolminútový náskok. Pelotón, v ktorom sa držali aj Tybor, Čanecký, Bellan a Štoček, však postupne zrýchľoval. Po deviatom z 12 okruhov sa rozostup znížil k minúte a 30 km pred cieľom hlavný balík utečencov dobehol. Tempo sa ešte zvyšovalo a v závere prišli ataky, ktoré pelotón ťahaný Talianmi nedokázal udržať pod kontrolou. Pätnásť kilometrov pred cieľom ušla sedemčlenná skupina. Z nej odpadli traja pretekári a na čele zostala štvorka, ktorej ešte pred cieľom nastúpil Ballerini a prišiel si pre zlato.

 cestná cyklistika – preteky mužov s hromadným štartom na 180 km:
1. Davide Ballerini (Tal.) 4:10:04 h, 2. Alo Jakin (Est.) 3. Daniel Auer (Rak.) obaja +16 s, …, 35. Matúš ŠTOČEK, 48. Patrik TYBOR, 57. Marek ČANECKÝ všetci +54, 83. Juraj BELLAN +4:14, 103. Ján Andrej CULLY (všetci SR) +11:23

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu