Jednou vetou

EH19-Strelectvo: Rehák-Štefečeková postúpila do finále trapu

Zuzana Rehák Štefečeková

Foto: TASR

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák-Štefečeková postúpila na II. európskych hrách v Minsku do popoludňajšieho finále trapu. V kvalifikácii obsadila šieste miesto, keď trafila 107 asfaltových holubov. Ďalšia Slovenka Jana Špotáková skončila 21. (100). Z prvej priečky sa kvalifikovala medzi elitnú šesticu Španielka Fatima Galvezová (114).

„Priznám sa, že postup ma prekvapil, s takýmto katastrofálnym výsledkom… Smiali sme, že na 107 bodoch sa väčšinou začína tretia strana výsledkovej listiny. No tentokrát to stačilo a ako povedal tréner, evidentne sa oplatí bojovať do poslednej rany,“ povedal po kvalifikácii Rehák-Štefečeková, ktorá ani nečakala, že sa prebojuje do finále.

Pomohli jej však súperky, ktoré taktiež často chybovali. „Bavili sme sa o tom, že každá pretekárka tu spraví nejakú ’18-tku‘ či ’19-tku‘. Je tu náročná strelnica a najmä taká ťažko pochopiteľná. Človeku to ide, zrazu vôbec nie a netuší prečo.“

EH19-Strelectvo: Tužinský skončil vo finále vzduchovej pištole 10 m štvrtý

Rehák-Štefečeková si už teraz vylepšila umiestnenie spred štyroch rokov v Baku, kde sa konali premiérové Európske hry. „Tam som skončila na 8. mieste a tu nebudem horšia ako šiesta. Už som sa zlepšila a uvidíme, na čo to nakoniec vydá,“ dodala.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu