Jednou vetou

EH19-Strelectvo: Tužinský opäť so 4. miestom: Už ich beriem ako samozrejmosť

Ilustračný záber

Foto: TASR

Spomedzi šestice slovenských strelcov, ktorí sa predstavili v nedeľu na II. európskych hrách v Minsku, sa najlepšie umiestnil pištoliar Juraj Tužinský. Do finále sa prebojoval z druhého miesta, v ňom sa dlho držal na čele, no i on zostal bez medailového úspechu.

Tridsaťštyriročnému reprezentantovi sa nakoniec ušla len „zemiaková“ medaila. Vo finále pokazil poslednú 20. ranu a klesol tak pod Lotyša Strautmanisa, ktorý získal bronz. Mrzelo ho to o to viac, že po dlhej dobe odstrieľal veľmi vydarenú súťaž. „Dnes bol môj deň, desiatky padali akoby samé a nemusel som pre to veľa robiť. Forma bola vynikajúca, všetko sedelo,“ začal s hodnotením svojho vystúpenia. „Dva roky som však nemal veľké finále a podpísalo sa to na mojej psychike. Keď som ich robil zaradom, bol som na to viac zvyknutý a vôbec ma to tak nerozhádzalo. Dnes to so mnou veľmi zamávalo. Nechal som zo seba vyplávať emócie skôr, ako som mal.“

Tužinský tak dopadol rovnako ako na poslednom veľkom podujatí. Na olympiáde v Rio de Janeiro mu taktiež ušla medaila len tesne. „Štvrté miesta už beriem ako samozrejmosť v mojom športovom živote. Tak nejako mi asi patria od tej olympiády. Keď je medaila na krku, je to vždy krajšie,“ povzdychol si.

EH19-Atletika: Volko získal striebro, premožiteľa našiel až v poslednom bloku

V Minsku mu ušla aj miestenka na budúcoročnú olympiádu v Tokiu. Na ňu potreboval zvíťaziť, respektíve skončiť hneď za dvojicou Arťom Černousov z Ruska a Damir Mikec zo Srbska, ktorí už mali postup vo vrecku. „Tokio sa vzďaľuje, ale ešte mám stále šancu dostať sa tam. No tie tlaky boli na mňa vysoké. Je to škoda, ale na druhej strane sú za mnou dobré preteky. Užil som si to, boli tu najlepší strelci z Európy,“ uviedol.

Ďalšia šanca na miestenku príde na Svetovom pohári v Riu de Janeiro, ktoré patrí medzi jeho obľúbené strediská. „Určite ešte zabojujem, ale bude to veľmi ťažké. Čaká nás Svetový pohár, kde je konkurencia oveľa väčšia, ale bude to v mojom obľúbenom Riu, kde som bol dvakrát vo finále. Treba tam vyhrať.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu