Jednou vetou

EH19-Strelectvo: Varga neobhájil striebro, môže zabojovať o zlato v mixe

Erik Varga v kvalifikácii na II. Európskych hrách v Minsku 22. júna 2019.

FOTO TASR - Michal Svítok

Od vážneho zranenia ruky spred troch rokov stále bojuje so zdravotnými problémami, ktoré ho obmedzujú pri športových výkonoch. V nedeľu na II. európskych hrách v Minsku mu len tesne ušiel postup do finále, no slovenský strelec Erik Varga bol so 7. miestom aj tak spokojný.

„V režime, v ktorom momentálne som, stále dokážem držať krok s tými najlepšími. To hovorí samé o sebe a s týmto výsledkom som veľmi spokojný,“ uviedol.

V závere roka 2016 si pri páde zlomil ramenné puzdro, odtrhol kĺb, chrupavku a zlomilo lopatku. Musel vynechať celú nasledujúcu sezónu a odvtedy sa s ním vlečú zdravotné ťažkosti. „Keď už mal človek raz vážny úraz, tak už nikdy nebude stopercentne zdravý. Minulý rok bol v poriadku, držalo to, no ide to jedno s druhým so záťažou a stále riešime nejaké veci. Dá sa povedať, že celkom pozitívne a veľká vďaka patrí celému realizačnému tímu, hlavne mojej fyzioterapeutke Paťke, ktorá je tu so mnou,“ povedal po nedeľňajšom neúspechu v rozstrele.

EH19-Strelectvo: Rehák-Štefečeková šiesta vo finále trapu, zlato pre Stancovú

Bývalý majster sveta obsadil v kvalifikácii siedme miesto, keď trafil v piatich položkách 118 asfaltových holubov (25-22-23-25-23). O finále zabojoval v rozstrele, ale v konkurencii Rusa Alexeja Alipova a Brita Aarona Headinga neuspel. Netrafil hneď úvodný terč, pričom svoj pokus musel opakovať. „Keď rozhodca povie ‚pripravený‘, časovač by mal začať odratúvať sekundy. Ja som to ‚ready‘ nepočul a keď som sa pozrel na časovač, už tam bolo dosť veľa sekúnd a nestihol som to. Dali mi zopakovať pokus ešte raz a to ma už trochu z tej koncentrácie i tempa vyviedlo,“ opísal rozhodujúci moment, ktorý ho pripravil o účasť vo finále.

Striebro z premiérových európskych hier síce neobhájil, no stále má šancu na medailu v mixe. Spolu so Zuzanou Rehák-Štefečekovou sa pokúsia už v pondelok zopakovať zlatú radosť z Baku 2015. „Pre zdravotné problémy som mix od začiatku roka neriešil, pretože som dával viac energie na fyzioterapiu. No určite chcem podať maximálny výkon a uvidíme, čo prinesie zajtrajšok,“ dodal.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu