Jednou vetou

F1: V Monze budú na tribúne lekári a sestričky z prvej línie, bude to symbolické poďakovanie

Ilustračná snímka

Foto: Charles Coates / Motorsport Images

Nadchádzajúce ôsme preteky novej sezóny majstrovstiev sveta formuly 1 v talianskej Monte budú v čomsi iné ako tie predchádzajúce. Veľká cena Talianska ponúkne v nedeľu 6. septembra aj obrázky s veľmi obmedzeným počtom divákov na tribúnach.

Symbolicky si tam sadne 250 lekárov a zdravotných sestier, pre ktorých to bude odmena za nasadenie v prvej línii v boji s pandémiou koronavírusu. Informovala o tom „scuderia“ Ferrari, ktorá sa predstaví takpovediac v domácich podmienkach. Dosiaľ sa preteky v roku 2020 konali výlučne bez fanúšikov.

„Pôjde o poctu za ich odvahu, zmysel pre povinnosť a nezištnú pomoc ako pracovníkov v prvej línii v boji proti ochoreniu COVID-19,“ píše sa vo vyhlásení Ferrari, cituje ho aj portál ORF. Čestní hostia na tribúne by mali venovať náležitú pozornosť dodržiavaniu pravidiel o vzdialenosti a minimálnych kontaktoch. Ferrari má ešte jednu pozitívnu novinku. Počas Veľkej ceny pri príležitosti 1000. pretekov Ferrari v Mugelle 13. septembra by malo sedieť na tribúnach až takmer 3000 fanúšikov.

Aktuálna sezóna efjednotky sa zatiaľ nesie v znamení očakávanej dominantnosti pretekárov Mercedesu. Brit Lewis Hamilton ovládol päť zo siedmich veľkých cien a jeho tímový kolega Valtteri Bottas jednu. Úradujúci šampión Hamilton má 157 bodov a na čele náskok 47 bodov pred Holanďanom Maxom Verstappenom z Red Bullu. Podľa odborníkov len zranenie či nehoda by mohli 35-ročného rodáka zo Stevenage obrať o siedmy titul majstra sveta a vyrovnanie historického rekordu Michaela Schumachera.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu