Jednou vetou

Farkašová získala na paralympiáde v Pjongčangu striebro v slalome

Slovenská lyžiarka Henrieta Farkašová

Foto: TASR/AP

Slovenská reprezentantka Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou získali na zimných paralympijských hrách v Pjongčangu strieborné medaily. V Čongsone sa v nedeľu museli v slalome zrakovo postihnutých žien skloniť len pred zlatou Britkou Mennou Fitzpatrikovou s navádzačkou Jennifer Kehoeovou. Pre Farkašovú to bola v Pjongčangu už piata medaila, predtým zvíťazila aj v zjazde, super-G, v superkombinácii a obrovskom slalome.

Slovenská reprezentantka sa so štyrmi zlatými a jednou striebornou medailou stala v Pjongčangu najúspešnejšou účastníčkou hier. Dokázala, že je momentálne najvšestrannejšou zrakovo znevýhodnenou lyžiarkou na svete.

Farkašová tak má celkovo na konte spolu deväť zlatých medailí zo ZPH. A mohla mať aj jubilejnú desiatu, keďže po 1. kole slalomu viedla o 66 stotín sekundy pred Britkou. V druhom ale predviedla až tretí najrýchlejší čas, ktorým v celkovom súčte stratila na Fitzpatrickovú 66 stotín. Bronz vybojovala ďalšia Britka Millie Knightová.

Medzi stojacimi ženami obsadila Ďalšia Slovenka Petra Smaržová konečné 5. miesto, zlato získala Francúzka Marie Bochetová.

Môže vás zaujímať

FUTBAL: Sabov tím v Turecku postúpil do najvyššej súťaže