Jednou vetou

Federer prišiel v čase pandémie koronavírusu s lákavou ponukou

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa teší po víťazstve v zápase proti Japoncovi Keiovi Nišikorimu vo štvrťfinále dvojhry na grandslamovom tenisovom turnaji vo Wimbledone 10. júla 2019.

foto: TASR/AP

Roger Federer v úlohe online tenisového inštruktora.

Tenisový fenomén Roger Federer prišiel v čase pandémie koronavírusu s lákavou ponukou pre svojich priaznivcov „uväznených“ doma. Tí môžu získať od 38-ročného Švajčiara odozvu, prípadne radu či tip na zlepšenie svojich tenisových schopností od človeka, ktorý je mnohými považovaný za najlepšieho hráča všetkých čias.

Ľudia sa v čase nutnej izolácie a obmedzení osobného kontaktu venujú v snahe zostať vo forme rôznym pohybovým činnostiam, ktoré potom zdieľajú na sociálnych sieťach. Ani Federer nebol v tomto smere výnimkou a navyše v tejto súvislosti vyzval ľudí, aby mu „tweetovali“ vlastné videá, v ktorých napodobňujú jeho cvičenie na nácvik volejov. Na niektoré aj zareagoval, či pridal drobnú radu: „Nezakláňaj sa, silné zápästie. Pokračuj v skvelej práci.“

Sám pridal aj klipy, kde udiera do loptičky o stenu v snehu, či predvádza údery poza chrbát či pomedzi nohy. Počas 59-sekundového videa zasiahol pri teste svojich reflexov a postrehu loptičku viac ako 200-krát. V priebehu šiestich hodín mal Federerov príspevok viac ako milión zhliadnutí a 1300 odpovedí.

Federer, ktorý sa vo februári podrobil artroskopickej operácii pravého kolena, čaká spolu so všetkými ostatnými tenistami na opätovné rozbehnutie turnajového kolotoča. Na mužskom i ženskom profesionálnom okruhu je pre pandémiu koronavírusu pozastavené dianie do polovice júla.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu