Jednou vetou

Federer si zahral s Billom Gatesom pre Afriku

Na snímke vpravo Bill Gates a vľavo Roger Federer oslavujú bod v exibičnom zápase proti americkej televíznej hviezde Savannah Gutrieovej a tenistovi Jackovi Sockovi v kalifornskom San José 5. marca 2018. Výťažok z exhibície bude venovaný na pomoc Afrike.

Foto: TASR/AP

Roger Federer zdolal v charitatívnom exibičnom zápase Jacka Socka, v štvorhre bol jeho partnerom Bill Gates. Hralo sa v kalifornskom San Jose a výťažok z exhibície s názvom "Zápas pre Afriku" poputuje Švajčiarovej nadácii pomáhajúcej vzdelávaniu detí na "čiernom kontinente".

Švajčiarsky tenista Roger Federer zdolal v exhibičnom charitatívnom zápase Američana Jacka Socka 7:6 (9) a 6:4.  Súčasťou zápasu bol aj jeden set štvorhry, v ktorej švajčiarska svetová jednotka nastúpila po boku miliardára Billa Gatesa, Sockovou partnerkou bola Savannah Guthrieová zo šou NBC. Aj v tam uspel 20-násobný grandslamový šampión 6:3. „Bill je perfektný partner. Pozná veľmi dobre čísla a nikdy v skóre neurobí chybu. Ja budem behať a Bill rozmýšľať,“ citovala 36-ročného Federera agentúra AP. „Ja som zasa dobrý vo výbere partnerov,“ povedal Gates.

Môže vás zaujímať

Jakobsen má za sebou 5-hodinovú operáciu, nemá poškodený mozog ani miechu