Jednou vetou

Fialková odštartuje slovenský mix, finišovať by mal Otčenáš

Slovenský biatlonista Martin Otčenáš na trati v stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km v biatlone v biatlone počas XXIII. zimných olympijských hier 12. februára 2018 v juhokórejskom Pjongčangu

foto: TASR

Slovenský biatlon sa v miešanej štafete na zimných olympijských hrách v Pjongčangu s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár a Martin Otčenáš. Súťaž na 2x6 + 2x7,5 kilometra je v Alpensii na programe v utorok od 20.15 h miestneho času (12.15 SEČ).

O prvých troch úsekoch niet pochýb, jediná možnosť zmeny visí nad finišmanom, hoci ani tá nie je pravdepodobná. Otčenáš dokončil vytrvalostné preteky cez kŕče, v zálohe je pripravený Tomáš Hasilla, ktorý však išiel v pondelok rýchly tréning.

„Určite bude rozbiehať Paulína Fialková, druhá pôjde Anastasia Kuzminová, tretí Matej Kazár. Štvrtý by mal ísť Martin Otčenáš, aj keď mal trošku problémy s nohami, ale myslím si, že pôjde on,“ informovala TASR reprezentačná trénerka žien Anna Murínová na oficiálnom tréningu.

Fialková chce aj štafetám dať maximum, vyvetrala si hlavu

Počas neho bolo na strelnici bezvetrie – zriedkavý úkaz na biatlone v Pjongčangu: „Takže uvidíme, čo nás prekvapí zajtra, malo by byť veternejšie.“ Slovenská miešaná štafeta obsadila v prvom kole Svetového pohára 2017/2018 vo švédskom Östersunde štvrtú priečku za Nórskom, Talianskom a Nemeckom.

Vtedy nastúpila v zostave P. Fialková, Kuzminová, Hasilla, Kazár. Aj v Kórejskej republike sa od nej očakáva pohyb v popredí, po troch medailových „zásahoch“ Kuzminovej sa však celému kvartetu bude dýchať ľahšie. „Už sú nejaké výsledky, takže v tíme panuje pohoda,“ dodala Murínová.

Môže vás zaujímať

HC Košice minimalizujú náklady, rozlúčili sa s výkonným riaditeľom