Jednou vetou

Dievča neplač – odkazujú Fialkovej osobnosti do Pjongčangu

Biatlonistka Pavlína Fialková v Pjongčangu, ZOH 2018

foto: RTVS

Paulína Fialková včera pohorela v miešanej štafete na ZOH v Pjongčangu. Nádej na medailu sa tak rozplynula po tom, čo štvorica v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár a Martin Otčenáš do cieľa po strate jedného okruhu nedobehla. Čo sa stalo?

Pre Slovensko sa začal mix nečakane katastrofálne. P. Fialková len raz trafila terč a nepomohli jej ani tri dobíjania. Dostavil sa pocit bezradnosti, štyri trestné okruhy a v podstate so stratou 2:19,1 na poslednej 20. priečke sa zmarila sebemenšia nádej na cennejšie umiestenie. Fialková navyše absolvovala iba tri trestné okruhy, za čo slovenská štafeta inkasovala dvojminútovú penalizáciu. Okrem nej ani jedna súperka nemusela na trestný okruh. Tesný náskok si udržala aj po streľbe stojmo. Pohár horkosti vypila P. Fialková aj v ‚stojke‘ s ďalším trestným okruhom a už hrozilo, že Slovensko po strate okruhu stiahnu rozhodcovia z trate.

„Neviem, čo sa tam stalo, snažila som sa reagovať tak, ako sme sa dohodli s trénerkou. Neviem, či sa mi nešťastnou náhodou buchol dioptér a posunulo sa to. Nepadalo to, ‚cvakala‘ som, stále to nepadalo. Asi prvýkrát v kariére sa mi stalo, že som nevedela zareagovať. Ani vietor nefúkal taký, že by to mohlo byť ním. Niečo sa tam muselo udiať, ja však neviem čo,“ uviedla Fialková pre TASR.

Fialkovú na sociálnych sieťach podporili naše osobnosti

Prezident Andrej Kiska: Hlavu hore

Chcem jej takto na diaľku odkázať: Hlavu hore. Stáva sa to. Taký je šport. Nejde o život. Vieme, že ste skvelá biatlonistka a tešíme sa na vaše ďalšie úspechy, ktoré určite prídu. Jedny nevydarené preteky nič neznamenajú. Aj na tejto olympiáde ste nám dopriali veľa radosti. Cením si aj slová Nasti Kuzminovej, kolegov biatlonistov zo štafety, či trénerov. Nepočul som žiadnu výčitku. Presne tak to má byť. Dnes sa to stalo Paulíne Fialkovej, nabudúce sa to môže stať komukoľvek inému. Hlavu hore – život ide ďalej. Držím palce všetkým do ďalších pretekov. 

Tenistka Dominika Cibulková: Som na teba hrdá

Paulina chcela by som povedať len toľko, tvoje piate miesto na olympiáde bolo pre mňa osobne jeden z naj momentov celej olympiády a bola som hrdá, že máme takú SLOVENKU!?? Robíš to LEN a LEN pre seba a nikto ťa nemá právo kritizovať, ani keby si nestrelila 10 z 10 (samozrejme okrem teba a tvojho trénera) pre mňa si super športovec a vždy budeš ?? ver mi, viem že to bolí ale bola som, videla som, zažila som a nikto nemá právo ťa súdiť ani hodnotiť, lebo nikto neobúva tvoje topánky. Ako hovorím ja, na všetkých sa môžeš vieš čo a myslím to naozaj vážne )) neboj sa, chleba nebude lacnejší ani drahší a na všetko dobre aj zle sa rýchlo zabudne. Pozdravujem ťa a myslím na Teba.  

Spevák Paľo Habera: Netreba z toho robiť národnú tragédiu    

Jasné, že som to sledoval a bolo mi jej  strašne, strašne ľúto?Myslíte, že existuje nejaký športovec a človek, ktorý by chcel zažiť niečo podobné? V pretekoch, kde nejdete za seba, ale aj za ostatných kamarátov a za svoju krajinu? Za 60 sekúnd sa vám zrúti celý svet. Je to váš svet-vaše povolanie, vaša hrdosť,  je to to, čo viete robiť najlepšie zo všetkých ľudí vo vašej krajine. Takíto ľudia majú talent, obrovskú pracovitosť a odvahu reprezentovať svoju krajinu!!☝Bola by to veľmi idylická predstava, keby všetko vyšlo. Dnes to Paulíne a ďalším našim nevyšlo. .Áno-aj také veci sa stávajú. Netreba robiť z toho nejakú národnú tragédiu, veď je to fakt len ŠPORT! Teraz treba týchto ľudí podržať a byť s nimi!!! Teraz sa ukážte ľudkovia, akí ste fanúšikovia, keď niečo nevyjde! A prosím média, aby vážili v tomto a iných hodnoteniach športovcov slová ako -“ hanba, katastrofa” a podobne. Skúste si to sami!! Mimochodom toto dievča dosiahlo pred pár dňami na olympiáde svoj životný úspech (5.miesto) a urobilo pre Slovensko viac ako 99,99% z nás. Fandím so zdravým rozumom???

Môže vás zaujímať

FUTBAL: Štetina nosí ortézu aj barly a dáva klobúk dolu pred manželkou