Jednou vetou

FIFA vyšetruje Radžúba, ktorý vyzýval na pálenie Messiho dresov

Lionel Messi

foto: TASR/AP

Šéfa Palestínskej futbalovej asociácie (PFA) Džibríla Radžúba obvinila Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) z podnecovania pálenia plagátov a dresov Argentínčana Lionela Messiho.

Dôvodom bolo presunutie prípravného zápasu pred MS 2018 medzi domácim Izraelom a „Albicelestes“ do časti izraelského hlavného mesta Jeruzalem, ktorú si Palestína nárokuje ako hlavné mesto. Duel mali pôvodne odohrať v Haife, no po presunutí vyzval Radžúb Palestínčanov, aby spálili Messiho dresy a plagáty. Stretnutie následne zrušili. Informovala o tom agentúra DPA.

Egypt sa modlil za Salaha, Urus chcú víťazný odpich

Palestínčania protestovali pred športovým komplexom v Barcelone, kde sa argentínski reprezentanti pripravovali pred MS v Rusku. Demonštranti mali na sebe argentínske futbalové dresy s krvavými škvrnami. „Nie je to zápas s mierovým posolstvom, ale politický duel, ktorého cieľom je podporiť fašistickú a rasistickú okupáciu palestínskych území Izraelom,“ nechal sa počuť Radžúb. Ten ešte pred zrušením vyzval Messiho, aby bojkotoval prípravný zápas svojej krajiny proti Izraelu. Ak by sa tak nestalo, moslimskí fanúšikovia by podľa neho mali páliť jeho fotografie a dresy.

Duel Izraela s Argentínou sa mal odohrať v sobotu 9. júna v jeruzalemskej štvrti Malcha, kde pred vznikom štátu Izrael pred 70 rokmi ležala neskôr zničená palestínska dedina.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu