Jednou vetou

FK DAC Dunajská Streda bude trénovať táto futbalová legenda

Na snímke vpravo hráč Trnavy Alex Sobczyk a hráč Dunajskej Stredy Dominik Kružliak v zápase osemfinále Slovnaft Cup-u FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava v stredu 30. októbra 2019 v Dunajskej Strede. FOTO TASR - Lukáš Grinaj
Storck bol údajne horúcim kandidátom na hlavného kouča DAC už počas zimnej pauzy sezóny 2019/2020 po odchode jeho krajana Petra Hyballu, no slovenský klub dal vtedy prednosť portugalskému koučovi Hélderovi Cristovaovi

Vedenie slovenského fortunaligového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda by mal v sezóne 2020/2021 viesť nemecký tréner Bernd Storck. Päťdesiatsedemročný odborník by na tomto poste mal nahradiť Porugalčana Héldera Cristovaa.

Správu priniesli belgické weby nieuwsblad.be a sporza.be. Práve v Belgicku pôsobil Storck dosiaľ naposledy, keď viedol klub Cercle Bruggy v najvyššej súťaži.

Trénerská kariéra Bernda Storcka je viac ako s klubmi spojená s národnými výbermi. V rokoch 1996 až 2007 pôsobil ako asistent v Herthe Berlín, VfL Wolfsburg, Borussii Dortmund a Partizane Belehrad. Ako hlavný kouč potom krátko pracoval v FK Almaty, prebral aj taktovku nad reprezentáciou Kazachstanu.

V rokoch 2015 až 2017 bol hlavným koučom reprezentácie Maďarska, ktorú priviedol na ME 2016. Od roku 2018 pôsobil v Belgicku.

Storck bol údajne horúcim kandidátom na hlavného kouča DAC už počas zimnej pauzy sezóny 2019/2020 po odchode jeho krajana Petra Hyballu, no slovenský klub dal vtedy prednosť portugalskému koučovi.

Podľa maďarského webu nemzetisport.hu už Hélder Cristovao nepovedie DAC ani v prípade, ak fortunaligový ročník bude pokračovať po pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu. Klub by mal dočasne viesť kouč dorastu Michal Kuruc. Pod vedením portugalského trénera DAC v štyroch ligových zápasoch získal iba tri body za tri remízy.

Bernd Storck

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu